Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2018, 10:00

Pillars of Eternity 2 dostało tryb turowy, ale szybko go usunięto

Studio Obsidian Entertainment bez zapowiedzi dodało do Pillars of Eternity II: Deadfire turowy system walki. Został on jednak usunięty kilka godzin później za pomocą patcha.

Przez krótki czas gra pozwalała włączyć turowy system walki. - Pillars of Eternity 2 dostało tryb turowy, ale szybko go usunięto - wiadomość - 2018-12-27
Przez krótki czas gra pozwalała włączyć turowy system walki.

Coś ciekawego wydarzyło się w aktualizacjach Pillars of Eternity II: Deadfire. Kilka dni temu studio Obsidian Entertainment po cichu dodało do gry turowy system walki. Został on szybko usunięty za pomocą małej aktualizacji, więc jego wprowadzenie najpewniej było wynikiem pomyłki. Większość graczy kompletnie przegapiła to wydarzenie, ale jeden z fanów, o ksywce raggnarok, zdążył zrobić kilka screenów i zarejestrować krótki zapis rozgrywki.

W zmienionej mechanice walki, w ramach pojedynczej tury, każda postać mogła poruszać się na ograniczony dystans i wykonać jedną akcję. Innymi słowy, był to klasyczny system znany z tradycyjnych turowych RPG-ów.

Ludzie z Obsidian Entertainment na razie nie skomentowali sprawy. Nie wiemy zatem, czy turowy system walki zostanie w przyszłości na stałe dodany do Pillars of Eternity II, czy też może zespół jedynie eksperymentował z taką mechaniką.

Przypomnijmy, że Pillars of Eternity II: Deadfire ukazało się 8 maja tego roku, wyłącznie na PC. Produkcja została ciepło przyjęta przez media branżowe i posiada średnią ocen na poziomie 88% według serwisu Metacritic. Gra jeszcze bardziej przypadła do gustu naszemu recenzentowi, który wystawił jej notę 9.5/10. Niestety, tytuł nie odniósł sukcesu finansowego, choć ostatnie miesiące były dla niego trochę bardziej korzystne. Do września znalazł on tylko 110 tys. nabywców, podczas gdy obecnie, według szacunków płatnej wersji serwisu SteamSpy, na samym Steamie ma 265 tys. nabywców. Widać więc, że wielu graczy czekało z zakupem na wyprzedaże.

Warto wspomnieć, że w zeszłym miesiącu studio Obsidian Entertainment zostało wykupione przez firmę Microsoft. Z tego powodu część osób zaczęło zastanawiać się, czy nadchodząca konsolowa wersja Pillars of Eternity II: Deadfire ukaże się tylko na Xboksie One. Autorzy uspokoili jednak posiadaczy innych platform potwierdzając, że w przyszłym roku gra trafi także na PlayStation 4 i Nintendo Switch.

  1. Recenzja gry Pillars of Eternity 2 – RPG na miarę Baldur's Gate 2
  2. Oficjalna strona gry
  3. Wszystko o Pillars of Eternity 2: Deadfire