Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 lipca 2015, 09:40

Piksele, Klucz do wieczności - weekendowe premiery filmowe

Przedostatni weekend lipca przynosi 5 premier, w tym dwie duże: Piksele z Adamem Sandlerem i Klucz do wieczności, w którym poznamy tajemnice nieśmiertelności. Miłych wrażeń!

Piksele

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

W latach 80-tych czwórka kumpli wielokrotnie ratowała świat przed zagładą, dzięki magii automatów z grami wideo. Teraz będą musieli uratować świat naprawdę, bowiem wysłana w kosmos kapsuła zawierająca przykłady ziemskiej kultury (w tym stare gry) została opacznie zrozumiana przez kosmitów, którzy postanowili zgładzić Ziemię… za pomocą postaci z gier właśnie. Piksele mają ogromny potencjał komediowy – wymieszanie banałów o zagładzie z kosmosu z masą odwołań do świata klasycznych gier może zapewnić mnóstwo zabawy. Wszystko na dodatek wygląda bardzo efektownie, a za kamerą stoi wyjadacz od lekkiej rozrywki, Chris Columbus. Marszczyć się można patrząc na obsadę – Adam Sandler dużo lepiej radzi sobie bez Kevina Jamesa, ale jeśli ich kolegą jest Peter Dinklage, to chyba całkiem źle być nie może?

  1. Reżyseria: Chris Columbus
  2. Grają: Adam Sandler, Peter Dinklage, Kevin James, Michelle Monaghan

Klucz do wieczności

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Twórca niezłych Immortals i bardzo ciekawych, inteligentnych filmów Cela i Magia uczuć zaprasza na kolejną opowieść z cyklu „niemożliwe”. W Kluczu do wieczności poznamy ekstremalnie bogatego 62-latka, którego zżera śmiertelna choroba. Dzięki swojemu majątkowi jest jednak w stanie unieśmiertelnić swój umysł i swoją świadomość, i przenieść je do pustego ciała dużo młodszego mężczyzny. Wszystko gra do momentu, gdy w głowie mężczyzny zaczynają pojawiać się przebłyski zżycia, którego znać nie powinien. Pomysł jest bardzo ciekawy, a reżyser daje nadzieję na nietuzinkowy obraz, choć recenzenci wytykają zbyt szybkie porzucenie oryginalnego punktu wyjścia na rzecz banalnych rozwiązań i płytkiej akcji.

  1. Reżyseria: Tarsem Singh
  2. Grają: Ben Kingsley, Ryan Reynolds, Matthew Goode

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Taśmy Watykanu (klasyczny horror religijny – egzorcysta kontra demon i prawda skrywana przez Watykan),
  2. W rytmie marzeń (dramat o młodych ludziach układających sobie życie tuż po upadku muru berlińskiego),
  3. Koko smoko (animacja dla najmłodszych – wesoły smoczek próbuje uratować swoje plemię).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.