Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 listopada 2018, 12:03

autor: Czarny Wilk

Pikachu mówi głosem Deadpoola w zwiastunie Detective Pikachu

Wytwórnia Warner Bros. opublikowała trailer pierwszego aktorskiego filmu o Pokemonach. Oparta na popularnej przygodówce Detective Pikachu produkcja skupi się na przygodach tytułowego stworka i jego ludzkiego towarzysza rozwiązujących zagadkę kryminalną.

Na przestrzeni lat widzieliśmy różne szalone pomysły na filmy zrealizowane przez Hollywood, ale trzeba przyznać, że Detective Pikachu nawet na ich tle zapowiada się całkiem nieszablonowo. Aktorska adaptacja popularnej gry Nintendo zabierze nas do metropolii, w której Pokemony i ludzie żyją obok siebie, a Pikachu przemawia głosem Deadpoola i rozwiązuje zagadki detektywistyczne. W końcu możemy zobaczyć na zwiastunie, jak ten koncept sprawdza się w akcji.

Zawiązaniem fabuły filmu jest zaginięcie sławnego detektywa Harry’ego Goodmana (Paul Kitson). Gdy jego 21-letni syn Tim (znany z Jurassic World: Upadłe królestwo Justice Smith) stara się dowiedzieć, co się stało, natrafia na Detektywa Pikachu – dowcipnego stworka rozwikłującego zagadki. Z jakiegoś powodu Tim potrafi komunikować się z Pikachu i obaj postanawiają połączyć siły w poszukiwaniu odpowiedzi na tajemnicę, która może zaburzyć spokój całego uniwersum Pokemonów.

Pod uroczym futerkiem Pikachu skrywa cięty dowcip. - Pikachu mówi głosem Deadpoola w zwiastunie Detective Pikachu - wiadomość - 2018-11-13
Pod uroczym futerkiem Pikachu skrywa cięty dowcip.

Głosu tytułowemu elektrycznemu stworkowi użycza Ryan Reynolds, będący ostatnimi czasy na fali dzięki olbrzymiej popularności filmów o Deadpoolu, w których gra główną rolę. Na ekranie zobaczymy także Kathryn Newton (Paranormal Activity 4), Kena Watanabe (Listy z Iwo Jimy, Ostatni Samuraj, Incepcja) i Ritę Orę (Piećdziesiąt twarzy Greya). Za kamerą stanął Rob Letterman, reżyser Potworów kontra obcych i Rybek z ferajny. Detective Pikachu zadebiutuje w kinach 11 maja 2019 roku.