Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 czerwca 2022, 11:55

autor: Ignacy Kruk

Pierścienie Władzy z planem na 5 sezonów: “Wiemy, jakie będzie finalne ujęcie”

Twórcy Pierścieni Władzy, JD Payne i Patrick McKay, zdradzili, że już teraz mają rozplanowane wszystkie pięć sezonów serialu, dodając, że wiedzą nawet, jakie ujęcie zakończy superprodukcję Amazona.

Źródło: YouTube / Prime Video

Jak donosiliśmy wczoraj, twórcy Pierścieni Władzy, JD Payne i Patrick McKay, nie zamierzają oglądać się zbyt mocno na konkurencję pokroju Gry o tron. Zamiast tego wolą skupić się na materiale źródłowym i uchwyceniu bogactwa świata, który stworzył Tolkien.

Najwyraźniej serial Amazona podąża inną ścieżką również w pozostałych aspektach. Jak dowiadujemy się z ostatniego wywiadu z showrunnerami (via Empire), w przeciwieństwie do sztandarowej produkcji HBO, Pierścienie Władzy mają zamknąć się w „zaledwie” pięciu sezonach. Co więcej, wszystkie mają już zaplanowaną historię do opowiedzenia. Jak czytamy we wspomnianym materiale:

Amazon zakupił prawa na 50-godzinny serial. Od samego początku znali skalę tej produkcji – to obszerna opowieść, wyraźnie podzielona na początek, rozwinięcie i zakończenie. W związku z tym niektóre rzeczy z pierwszego sezonu mogą mieć większe znaczenie dopiero w sezonie piątym.

Twórcy pochwalili się nawet, że już teraz wiedzą, jak będzie wyglądać ostatni kadr serialu i raz jeszcze podkreślili swój szacunek do J.R.R. Tolkiena, dodając również, że kierują się spisaną wolą legendarnego pisarza.

Wiemy nawet, jakie będzie finalne ujęcie ostatniego odcinka. […] W swoich listach Tolkien pisał o tym, że chce pozostawić po sobie mitologię, która ma miejsce na kreatywność innych umysłów, dzierżących różne narzędzia, od malarstwa, przez muzykę, aż po dramaturgię.

To tak, jakby Tolkien stworzył gwiazdy na nieboskłonie i pozwolił nam układać je w różne konstelacje. Staramy się robić to, czego on sobie życzył. Tak długo, jak czujemy, że nasze pomysły są w zgodzie z jego esencją, jesteśmy na właściwej ścieżce.

Presja, którą byśmy czuli, gdyby to były nasze historie, najpewniej doprowadziłaby nas do szaleństwa. Wszystkie jednak pochodzą od kogoś znacznie większego. To opowieści Tolkiena, a my jesteśmy jego namiestnikami. Właśnie dlatego pokładamy tyle wiary w tych pomysłach, ponieważ nie są nasze. Jesteśmy co najwyżej ich kustoszami.

Trzeba przyznać, że słowa twórców dają nadzieję na godną adaptację zbudowaną na tolkienowskich fundamentach, a fakt, że całość jest z góry rozplanowana, również zdaje się być dobrym znakiem dla tej produkcji.

Efekty pracy twórców ocenimy jednak dopiero 2 września, kiedy Pierścienie Władzy zadebiutują na platformie Amazon Prime Video.

A co Wy sądzicie o długości Pierścieni Władzy i podejściu twórców do dziedzictwa Tolkiena?

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.