Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 maja 2022, 13:10

autor: Ignacy Kruk

„To nie Śródziemie, które pamiętacie” - członek ekipy o serialu Władca Pierścieni

Grafik koncepcyjny znany z pracy przy trylogii Władcy Pierścieni Petera Jacksona zdradził, że nadchodzący serial Pierścienie Władzy zabierze nas do zgoła innego Śródziemia niż to, które zapamiętaliśmy.

Źródło: materiały promocyjne / Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Już od jakiegoś czasu wiemy, że nadchodzący serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy od Amazon Prime Video będzie przedstawiał czasy Drugiej Ery, a zatem wydarzenia, które miały miejsce na tysiące lat przed tymi ukazanymi we Władcy Pierścieni i Hobbicie. Ostatnie doniesienia również wskazują na to, że w serialu zobaczymy zgoła inny świat, zdecydowanie różny od Śródziemia, jakie pamiętamy.

John Howe, grafik koncepcyjny, który pracował przy trylogii Petera Jacksona, powiedział (via Empire), że Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy mają przedstawić tętniące życiem i barwne Śródziemie sprzed ery Oka Saurona. Świat, w którym elfy nie muszą ukrywać się w Mrocznej Puszczy, a Moria nie jest opuszczoną kopalnią opanowaną przez gobliny. Tak Howe opisał to w ostatnim wywiadzie:

To nie Śródziemie, które pamiętacie. To tętniący życiem świat. Elfy nie chowają się w Mrocznej puszczy czy Rivendell. Są zajęte budowaniem swoich królestw. Krasnoludzka Moria nie jest opuszczoną kopalnią, a Szara Przystań nie jest opustoszałym miastem. Uwielbiam tę możliwość do eksploracji nieopowiedzianych wcześniej historii. [...] Nareszcie opłyniemy oceany Śródziemia. To będzie coś, czego ani Władca Pierścieni, ani Hobbit nigdy nie pokazały.

Najwyraźniej Śródziemie przedstawione w Pierścieniach Władzy faktycznie będzie bardzo różne od ponurych czasów Trzeciej Ery, które widzieliśmy w filmach Jacksona. Pytanie jednak, czy twórcy będą w stanie odpowiednio wykorzystać niesamowity potencjał tego barwnego świata? Odpowiedź na to poznamy 2 września, kiedy serial zadebiutuje na Prime Video.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.