Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2020, 23:40

autor: Entelarmer

Piękny zwiastun Cygni - shoot'em upa nowej generacji na PC

Konferencja Future Games Show przyniosła ze sobą zwiastun pecetowego Cygni: All Guns Blazing. „Nowa generacja shoot’em upów” od studia KeelWorks została zaprezentowana na widowiskowym zwiastunie.

Piękny zwiastun Cygni - shootem upa nowej generacji na PC - ilustracja #1
Cygni ma być shoot’em upem nowej generacji.

Trzecia dzisiejsza konferencja przynosi ze sobą kolejne zapowiedzi gier. Uwzględnia to prezentację Cygni: All Guns Blazing, nowego reprezentanta gatunku shoot’em up (znanego też pod nazwą shmup) od studia KeelWorks. Nie jest to jednak produkcja stricte retro, mająca przemówić do fanów gatunku stęsknionych za kolejną Galagą czy R-Type. Tytuł oferuje piękną, next-genową oprawę graficzną, o czym możecie się przekonać, oglądając zamieszczony poniżej zwiastun.

Sama rozgrywka to dokładnie to, czego można się spodziewać po shoot’em upie. Kierujemy samotnym statkiem w walce z biomechaniczną rasą obcych, pokonując hordy wrogów oraz bossów. W trakcie starć zarządzamy też zasilaniem naszej jednostki, przekierowując moc do tarcz ochronnych lub uzbrojenia, a także zbieramy rozmaite wzmocnienia, które ułatwią nam zwycięstwo. Wszystko to przy wtórze orkiestry i widowiskowych efektów graficznych godnych współczesnej produkcji. Cygni: All Guns Blazing zadebiutuje na komputerach osobistych w bliżej nieokreślonej przyszłości.