Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2024, 19:27

autor: Adrian Werner

Wiemy, kiedy poznamy plany na przyszłość Xboksa. Microsoft podał datę

Firma Microsoft nie zamierza porzucać Xboksa. Tak przynajmniej wynika z doniesień ze spotkania Phila Spencera z pracownikami. Jaka dokładnie jest nowa wizja Microsoftu, przekonamy się w najbliższy czwartek.

Źródło fot. Microsoft
i

AKTUALIZACJA

Microsoft podał, kiedy dokładnie ogłosi swoją nową wizję przyszłości Xboxa. Stanie się to w czwartek 15 lutego o godz. 21:00 polskiego czasu. Wtedy to odbędzie się specjalny odcinek Official Xbox Podcast, w którym wezmą udział Phil Spencer (CEO Microsoft Gaming), Sarah Bond (szefowa marki Xbox) oraz Matt Booty (prezes ds. zawartości gier firmy i nadzoru nad jej studiami).

W minionym tygodniu głośno było o plotkach sugerujących, że przynajmniej część z tytułów ekskluzywnych firmy Microsoft zostanie przeniesiona na platformy konkurencji. Niektórzy uważają wręcz, że gigant z Redmond szykuje się do porzucenia tworzenia kolejnych Xboksów. Wszystko to wywołuje niepokój nie tylko u fanów tych konsol, ale również u pracowników Microsoftu. Dlatego Phil Spencer miał zorganizować spotkanie z nimi, podczas którego starał się uspokoić nastroje.

  1. Jak poinformowała dziennikarka Shannon Liao, nieogłoszone publicznie spotkanie odbyło się w ubiegłym tygodniu, dzień po tym, jak w sieci zrobiło się głośno o tych plotkach.
  2. Phil Spencer miał zapewnić zgromadzonych pracowników, że Microsoft nie zamierza porzucać produkcji konsol i kolejne generacje Xboksów są ważnym elementem planów dalszego rozwoju firmy w branży gier.
  3. Spencer stwierdził jednak także, że owe plany obejmują wiele różnych rodzajów urządzeń. Nie potwierdził natomiast plotek, że powstaje wersja Starfielda na PlayStation 5. Warto tutaj dodać, że insider, który był pierwotnym źródłem plotek o konwersji tej produkcji, oznajmił potem, że się pomylił.

Przypomnijmy, że na ten tydzień zaplanowano konferencję, na której gigant z Redmond ujawni swoje plany odnośnie do przyszłości Xboksa. Z zapewnień Spencera możemy się domyślać, że przynajmniej na razie Microsoft nie zamierza porzucać tworzenia własnych konsol. Jednak bardzo prawdopodobne wydaje się, że niektóre z exclusive’ów ten firmy zostaną przeniesiona na platformy sprzętowe konkurencji. Prawie pewne jest, że taki los spotka Hi-Fi Rush. Kwestią otwartą pozostaje, czy dołączą do niego inne tytuły.

  1. Microsoft – strona oficjalna

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej