Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2021, 18:51

Faraon dawniej i dziś; zobacz porównanie graficzne remastera kultowej strategii

Nowy zwiastun Pharaoh: A New Era pokazuje, jak prezentuje się remaster kultowej strategii w ruchu.

Od zapowiedzi odświeżonego Faraona minęło już wiele miesięcy, ale dopiero teraz firma DotEmu udostępniła kolejny zwiastun gry Pharaoh: A New Era. Materiał skupia się na porównaniu ze starą nowej oprawy wizualnej, która ma pozostawać w zgodzie z duchem oryginału. Czy tak jest w istocie, możecie sprawdzić na filmiku poniżej.

Dla przypomnienia: A New Era będzie przede wszystkim graficznym liftingiem city buildera z 1999 roku. Niemniej twórcy ze studia Triskell Interactive szykują też pewne poprawki w rozgrywce, zapewne z myślą o dostosowaniu jej pod współczesne standardy. Na razie nie wdano się w szczegóły, ale przez cały 2021 rok deweloperzy prezentowali odświeżony wygląd budynków oraz muzykę.

Źródło: Triskell Interactive na Steamie.

Niestety, wciąż nie wiemy, kiedy zadebiutuje Pharaoh: A New Era. Na Steamie nadal widnieje informacja o premierze „wkrótce”, aczkolwiek w tej chwili wypada uznać, że w oznacza to „2022 rok”. Czekamy na oficjalne ogłoszenie od twórców lub wydawcy.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej