Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lipca 2022, 11:40

autor: Edyta Jastrzębska

Persona i inne gry studia Atlus mogą zostać zekranizowane

Po sukcesie, jaki odniosły filmy o Sonicu, Sega rozważa dalsze przenoszenie historii znanych ze swoich gier na inne media. Tym razem wspomina o serii Persona i innych produkcjach Atlusa.

Źródło: YouTube / Official ATLUS West

Sega planuje dalej inwestować w filmowe i serialowe adaptacje gier, tym razem rozważając przeniesienie produkcji studia Atlus na kinowe oraz telewizyjne ekrany. Plan wydaje się ciekawy, biorąc pod uwagę to, że wydawca ma w swoim portfolio szereg gier ze świetnymi historiami. Są to między innymi seria Persona, Shin Megami Tensei i Catherine.

W rozmowie z portalem IGN Sega potwierdza, że planuje rozszerzyć opowiadane przez siebie historie na inne media:

Światy Atlusa są wypełnione dramaturgią, nowatorskim stylem i fascynującymi postaciami. Historie takie jak te z serii Persona naprawdę przemawiają do naszych fanów i dostrzegamy okazję, by rozszerzyć je tak, jak nikt tego jeszcze nie widział – lub grał – wcześniej. Wspólnie, Sega i Atlus pracują nad ożywieniem tych historii i światów za pomocą nowych mediów oraz dla nowych odbiorców.

Żadne konkretne plany nie zostały jeszcze przedstawione, jednak wypowiedź Toru Nakahary, szefa oddziału filmowego i serialowego Segi, jasno wskazuje na to, że Sega zainteresowana jest rozbudowaniem przede wszystkim marki Persona. Po sukcesie, jaki odniosła inna ekranizacja japońskiego wydawcy – Sonic. Szybki jak błyskawica – nie dziwi to, że planują dalej inwestować w przenoszenie swoich produkcji na inne media.

Co myślicie o planach Segi?

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.