Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 sierpnia 2021, 14:00

autor: Patryk Kubiak

Zobacz nowy zwiastun Small world Patryka Vegi

Small world to nowy film Patryka Vegi o handlu dziećmi. Czy reżyser będzie potrafił ukazać tak istotny globalnie problem we właściwy sposób? Po zwiastunie można mieć wątpliwości.

Small world Patryka Vegi dostał nowy zwiastun. I mam ambiwalentne odczucia co do tego, jakiej jakości może być sam film. Z jednej strony – nie wiem, czy w karierze Vegi była produkcja, która poruszała trudniejszy temat. Kontrowersyjny reżyser wziął bowiem na warsztat sprawę, o której w mediach dzisiaj jest wyjątkowo cicho, a jednocześnie taką, co do której nie ma wątpliwości, że stanowi ogromny i globalny problem.

Handel dziećmi – bo o tym mowa – w nowej zapowiedzi obrazu Vegi jest przedstawiony w sposób dosadny, momentami nawet przerysowany. Reakcje widzów są podzielone, choć trzeba przyznać, że – pomijając głosy krytykujące Vegę dlatego tylko, że jest Vegą – widać niewielką przewagę opinii przychylnych, zwłaszcza wobec decyzji o podjęciu tak trudnej tematyki. Zwiastun zobaczycie poniżej.

W obsadzie filmu znalazł się Piotr Adamczyk w roli policjanta infiltrującego szajkę odpowiedzialną za przytoczony wcześniej nielegalny proceder. Na ekranie będą mu partnerować m.in. Julia Wieniawa i Enrique Arce – ten sam, który zagrał w Domu z papieru Netfliksa.

Czas pokaże, czy chęć Patryka Vegi, by dostarczać rozrywki odbiorcom weźmie górę nad potrzebą ukazania poważnego problemu w równie poważny sposób – tak jak stało się to w przypadku choćby Pętli czy Bad Boya. Small world trafi do polskich kin 10 września tego roku.

  1. Filmy Patryka Vegi od najgorszego do najlepszego
  2. Nowy zwiastun Pitbulla; zobacz, jak wyglądałby Vega bez przekleństw