Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2020, 11:07

autor: Adrian Werner

Paralives - wideo z rywala The Sims pokazuje kreator postaci

Twórcy Paralives, czyli gry projektowanej jako niezależny konkurent The Sims, udostępnili pierwszy filmik pokazujący, jak będą prezentowały się postacie w grze oraz opcje zmiany ich wyglądu.

Paralives zapowiada się na ciekawą alternatywę dla serii The Sims. Autorzy gry zdążyli już wypuścić masę materiałów wideo, ale do tej pory ukazywały one jedynie lokacje. Teraz wreszcie udostępniono pierwszy filmik, prezentujący przykładową postać, którą się zaopiekujemy podczas zabawy oraz kreator pozwalający na zmianę jej wyglądu.

Jako przykład posłużyła Maggie, której mieszkanie mogliśmy obejrzeć w jednym z wcześniejszych materiałów. Edytor postaci, nazwany Paramaker, pozwoli m.in. zmieniać wzrost oraz kształt poszczególnych części ciała. Nic nie będzie więc stało na przeszkodzie, aby wykreować np. osobę ze szczupłą talią i obfitymi biodrami.

Paralives - wideo z rywala The Sims pokazuje kreator postaci - ilustracja #1
Na razie nie ujawniono planowanej daty premiery.

Nie zabraknie także rozbudowanych opcji konfigurowania twarzy i fryzury. W przypadku włosów możliwe ma być m.in. odrębne ustawienie koloru bazowego oraz innych dla końcówek i odrostów. Gra zaoferuje również bogaty wybór ubrań.

Przypomnijmy, że Paralives zmierza wyłącznie na pecety. Niestety, gra wciąż jest na dosyć wczesnym etapie produkcji i autorzy nie są jeszcze gotowi podać żadnej, nawet przybliżonej daty premiery.

Twórcy Paralives nie będą w stanie rywalizować na budżety ze studiem EA Maxis, dlatego postawili na mechanikę rozgrywki. Akcja gry toczyć się ma w dużym otwartym świecie, który będziemy mogli swobodnie zwiedzać. Taki element był dostępny w The Sims 3 i porzucenie go w czwartej części na rzecz małych stref rozczarowało wielu fanów. Ponadto budynków i wnętrz nie będziemy musieli składać z gotowych klocków. Zamiast tego sami zdecydujemy np. o rozmiarze i kącie ustawienia ścian czy mebli.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Paralives na Steamie