Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 sierpnia 2020, 13:40

autor: AlexB

Pamiętacie Nieustraszonego? Powstanie filmowy reboot

Nadchodzi filmowy reboot Nieustraszonego (ang. Knight Rider) – kultowego serialu z lat 80., którego gwiazdą był David Hasselhoff. Scenariusz do niego napisze TJ Fixman, twórca fabuły m.in. Ratcheta i Clanka. Jednym z producentów tytułu będzie James Wan.

W SKRÓCIE
  1. Serwis Deadline podaje, że Spyglass Media Group nawiązało współpracę z Jamesem Wanem oraz Michaelem Clearem z Atomic Monster Productions i wspólnie stworzą reboot kultowego serialu Nieustraszony.
  2. Scenariusz do niego napisze TJ Fixman, twórca fabuły m.in. Ratcheta i Clanka.
  3. Szczegóły na temat projektu, łącznie z przybliżoną datą premiery, nie są jak na razie znane.

Czarny samochód z charakterystycznym migoczącym czerwonym paskiem na przedzie prujący przez pustynię i towarzyszący temu widokowi charakterystyczny temat muzyczny – ten krótki opis z pewnością przywołuje miłe wspomnienia u wielu miłośników popkultury, zwłaszcza urodzonych pod koniec minionego wieku. Tak bowiem rozpoczyna się czołówka Nieustraszonego z Davidem Hasselhoffem w roli głównej. Jeśli swego czasu z wypiekami na twarzy śledziliście kolejne odcinki tego tytułu, to z pewnością zainteresuje Was fakt, że Spyglass Media Group nawiązało współpracę z Jamesem Wanem (reżyser między innymi obu odsłon Obecności, a także pierwszej Piły) oraz Michaelem Clearem (który brał udział w pracach chociażby nad Zakonnicą) z Atomic Monster Productions. Jej owocem będzie filmowy reboot kultowego serialu (via Deadline).

Pamiętacie Nieustraszonego? Powstanie filmowy reboot - ilustracja #1
Nieustraszony znów zagości na ekranach.

Jak na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat zapowiedzianego rebootu Nieustraszonego. Z istotniejszych rzeczy wiemy jedynie, że za scenariusz odpowiadał będzie TJ Fixman. Jego nazwisko może być znane miłośnikom gier komputerowych. Stworzył on fabuły między innymi do tytułów należących do cyklu Ratchet i Clank (w tym tego z 2016 roku).

Jeśli ktoś nigdy nie słyszał o oryginalnym serialu Nieustraszony, to powstał on w głowie Glena A. Larsona na początku lat 80. ubiegłego wieku. Jego pierwszy odcinek zadebiutował 24 września 1982 roku, a ostatni 4 kwietnia 1986 roku. Cała produkcja opowiada historię Michaela Longa (w tej roli Hasselhoff) – policjanta, który ulega wypadkowi. W powrocie do zdrowia pomaga mu organizacja zwana Fundacją na rzecz Prawa i Rządu (ang. Foundation for Law and Government, czyli w skrócie FLAG). Mężczyzna staje się jej częścią. Zmienia nazwisko na Knight i wraz z towarzyszami rozpoczyna krucjatę przeciw przestępczości. Cały czas asystuje mu Knight Industries Two Thousand (bądź zdrobniale KITT), niezwykle zaawansowany technicznie i wyposażony w sztuczną inteligencję samochód.

Po finale oryginalnego serialu Nieustraszony kilkukrotnie powracał na ekrany, z mniejszym lub większym powodzeniem. Ostatnią próbą przypomniania widzom o marce był serial z 2008 roku. Jego produkcja zakończyła się po dwóch sezonach.

  1. Oficjalna strona Spyglass Media Group