Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2020, 09:05

autor: Adrian Werner

Pady coraz popularniejsze na Steamie

Przy okazji dodania do Steama obsługi pada z PS5 studio Valve zdradziło, że liczba osób korzystających każdego dnia w tej usłudze z kontrolerów uległa podwojeniu przez ostatnie dwa lata.

W SKRÓCIE:
  • liczba osób bawiących się codziennie kontrolerami na Steamie jest dwa razy większa niż dwa lata temu,
  • w przyjaznych padom grach udział bawiących się kontrolerami potrafi przekraczać 60%,
  • Valve dodało obsługę pada DualSense z PS5 do publicznej bety Steam,
  • udział padów z konsol PlayStation wśród wszystkich sesji z kontrolerami uległ podwojeniu przez ostatnie dwa lata,
  • obecnie Steam obsługuje ponad 200 różnych kontrolerów.

Studio Valve zdradziło, że przez ostatnie dwa lata podwojeniu uległa średnia liczba graczy, którzy każdego dnia bawią się w gry na Steamie za pomocą padów. Nie podano bardziej konkretnych danych, ale poinformowano, że takich osób są miliony.

Naturalnie, popularność padów zależy od typu gry. W tych przyjaznych kontrolerom korzystać z nich potrafi nawet 60% lub więcej graczy. W przypadku produkcji deskorolkowych jest to ponad 90%.

Informacje te ujawniono przy okazji dodania do Steama obsługi DualSense, czyli kontrolera konsoli PlayStation 5. Gracze mogą cieszyć się takimi funkcjami jak LED-y, panel dotykowy, wibracje i żyroskop. Wśród wspieranych tytułów znajdziemy m.in. Death Stranding, No Man's Sky oraz Horizon: Zero Dawn. Wszystko to można na razie przetestować w ramach publicznej bety w pulpitowym kliencie Steam, aby Valve mogło się upewnić, że wszystko działa jak trzeba.

Dodanie obsługi DualSense nie dziwi, gdyż pady Sony cieszą się coraz większą popularnością wśród graczy pecetowych. Na Steamie kontrolery z konsol PlayStation używane są obecnie w 21,6% wszystkich sesji z padami, podczas gdy dwa lata temu było to 10,9%.

API serwisu Steam obsługuje już ponad 200 urządzeń tego typu. Poza standardowymi padami z pecetów i konsol znajdziemy wśród nich joysticki, kierownice czy maty do tańczenia.

  1. Steam – strona oficjalna serwisu
  2. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  3. Oficjalna strona marki PlayStation