Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2022, 13:33

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Chronologia Assassin's Creed - fan zebrał to pięknie w całość

Fan Assassin’s Creed poukładał wszystkie gry z serii według ich miejsca na historycznej osi czasu. W oczy rzuca się przepaść pomiędzy dwiema odsłonami.

Źrodło fot. powyżej Ubisoft

Chronologiczne ułożenie gier z serii Assassin’s Creed okazało się niemałym wyzwaniem. Produkcje Ubisoftu porozrzucane są po różnych epokach, dlatego też jeden z graczy podjął się uporządkowania gier zgodnie z umiejscowieniem ich akcji w czasie.

Czasochłonne zadanie

Na osi czasu stworzonej przez keithlauba umieszczone zostały odsłony serii Assassin’s Creed, które pojawiły się na konsolach oraz PC. Początkowo w zestawieniu miało także zabraknąć Freedom Cry, które jest samodzielnym rozszerzeniem do Assassin's Creed IV: Black Flag. Autor zdecydował się jednak je zawrzeć, właśnie ze względu na nową minikampanię.

Chronologia Assassins Creed - fan zebrał to pięknie w całość - ilustracja #1

Źródło: Reddit

Warto zaznaczyć, że na osi nie znajdziecie m.in. Assassin's Creed: Altair's Chronicles czy Assassin’s Creed II Discovery. Akcja gier dzieje się kolejno pod koniec XII oraz XV wieku. Produkcje nie zagrzały miejsca na infografice, ponieważ przeznaczone były na Nintendo DS. Podobny los spotkał mobilne odsłony serii.

Ubisoft ma jeszcze spore pole do popisu

Tym, co przykuło uwagę graczy, jest przepaść pomiędzy AC Origins i zapowiedzianym niedawno AC Mirage. Wielu humorystycznie stwierdziło, że jest to idealna okazja dla Ubisoftu na stworzenie kolejnych odsłon serii.

W tym miejscu na myśl przychodzi Assassin's Creed: Red, choć ma ono przenieść nas do czasów feudalnej Japonii (około 1185-1625 roku). Bardzo możliwe, że w przepaść wpasuje się AC Jade – akcja mobilnego tytułu ma rozgrywać się w starożytnych Chinach (215 r. p.n.e).

Na koniec warto dodać, że zapowiedziano także Assassin's Creed: Hexe. Czternasta główna odsłona serii Ubisoftu przeniesie nas prawdopodobnie do XVI-wiecznych Niemiec. Tutaj, podobnie jak w przypadku Red, gra nie zapełni przepaści pomiędzy Origins i Mirage.

  1. Oficjalna strona Ubisoftu