Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 23 lutego 2023, 13:19

autor: Adrian Werner

Half-Life nabiera rumieńców z ray tracingiem, każdy może to przetestować

Można już pobrać projekt Half-Life 1: Ray Traced. Zgodnie z tytułem to modyfikacja, która wzbogaca pierwszego Half-Life'a o ray tracing.

Źródło fot. Valve
i

Ukazała się pierwsza wersja Half-Life 1: Ray Traced, czyli modyfikacji, która dodaje ray tracing do pierwszej części klasycznej serii FPS-ów studia Valve.

Projekt prezentuje się imponująco. Jak staruszek HL wygląda z dynamicznym oświetleniem, możecie obejrzeć na poniższym filmiku.

  1. Half-Life 1: Ray Traced – pobierz mod
  2. Strona projektu w serwisie Github

Standardowo mod uruchamia się bez filtrowania tekstur. Ich rozpikselowane wersje w mojej opinii wyglądają lepiej, ale jeśli nie przypadną Wam one do gustu, to w menu można to zmienić.

Half-Life 1: Ray Traced to najnowszy przykład popularnego ostatnio trendu dodawania ray tracingu do starych gier. To skuteczna metoda wyraźnego ulepszania grafiki i jednocześnie stosunkowo prosta do uzyskania, więc nic dziwnego, że sporo jest takich projektów. Wystarczy wspomnieć Quake 2 RTX czy Portal RTX.

Ray tracing jest bardzo wymagającą technologią, dlatego jego dodawanie do starych gier jest tym bardziej korzystne, że końcowy efekt najczęściej działa dobrze nie tylko na najpotężniejszych pecetach. Oczywiście są od tego wyjątki, takie jak Portal RTX, którego wydajność pozostawia sporo do życzenia, ale w tym przypadku gruntownie ulepszono całą oprawę graficzną, a nie jedynie dorzucono ray tracing do starych modeli i tekstur.

  1. W to się grało – Half-Life
  2. Half-Life na Steamie

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej