Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2019, 13:04

autor: Aquma

Orange Community Cup - znamy zwycięzcę wielkiego turnieju Fortnite

Zwycięzcą turnieju Orange Community Cup został gracz o nicku advice_fn, który pojechał do domu bogatszy o 4,5 tysiąca złotych. W rozgrywkach wzięło udział przeszło 18,5 tys. graczy. Streamy z wydarzenia cieszyły się dużą popularnością.

Znamy zwycięzcę Orange Community Cup. - Orange Community Cup - znamy zwycięzcę wielkiego turnieju Fortnite - wiadomość - 2019-10-04
Znamy zwycięzcę Orange Community Cup.

Zakończył się Orange Community Cup, czyli turniej Fortnite: Battle Royale zorganizowany przez jednego z największych rodzimych dostawców usług internetowych. W wielkim finale, który odbył się 28 września, zwyciężył użytkownik o nicku advice_fn. Triumfator zdobył główną nagrodę pieniężną - 4 500 złotych.

W rozgrywkach wzięła udział rekordowa, jak na polskie warunki, liczba 18,5 tysiąca graczy. Eliminacje były transmitowane i komentowane na żywo przez streamera PAGO, przez pięć kolejnych sobót (od 24 sierpnia). Widowiska te zgromadziły przed monitorami liczną widownię - w czasie transmisji zanotowano 58 580 odsłon, a łączny czas oglądania sięgnął 9 850 godzin.

W finałowych zmaganiach zmierzyło się 95 graczy - przy czym dziesięciu najlepszych uczestników eliminacji zostało zaproszonych do Orange Smart Store w Sezamie (Warszawa). Na Twitchu wydarzenie niemal przez cały czas trwania było oglądane przez przeszło 1400 osób. W Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie odbywały się także eventy, w czasie których można było śledzić rozgrywki, spotkać się z popularnymi youtuberami i streamerami oraz wziąć udział w licznych konkursach (nagrodami były akcesoria gamingowe). W warszawskim salonie Orange sobotę spędziło w ten sposób około 200 widzów.

  1. Orange Community Cup – strona oficjalna
  2. Orange – strona oficjalna
Orange Community Cup - znamy zwycięzcę wielkiego turnieju Fortnite - ilustracja #2

Orange Polska, ma w swojej ofercie usługę FTTH, czyli Fiber To The Home – światłowód do domu. W ramach Orange Love Gamers swoją usługę kieruje do graczy, oferując superszybkie łącze, stabilne połączenie, najmniejsze możliwe opóźnienia oraz ekspresowe pobieranie gier, aktualizacji, filmów, czy zdjęć.