Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 października 2020, 15:05

autor: AlexB

Obsada Spider-Mana 3 może poszerzyć się o niespodziewanego aktora

Jak podaje The Hollywood Reporter, w nadchodzącej trzeciej odsłonie cyklu o przygodach Spider-Mana z Tomem Hollandem w roli głównej najprawdopodobniej zobaczymy Jamiego Foxxa jako Electro. Aktor wcielił się w tę postać już w Niesamowitym Spider-Manie 2 z 2014 roku.

W SKRÓCIE
  1. Zgodnie z informacjami The Hollywood Reporter, w nowym Spider-Manie w reżyserii Toma Wattsa zobaczymy Jamiego Foxxa.
  2. Aktor miałby się wcielić w Electro, czyli postać, którą już raz odgrywał – w Niesamowitym Spider-Manie 2 z 2014 roku.
  3. Negocjacje ponoć zbliżają się do końca. Marvel jednak nie skomentował oficjalnie sprawy.

Spider-Man: Daleko od domu, a konkretnie jedna ze scen wyświetlanych podczas jego napisów końcowych, wywołała spore poruszenie wśród miłośników kinowych przygód popularnego pajęczego superbohatera. Mogliśmy w niej bowiem ujrzeć J.K. Simmonsa jako niezwykle ekspresyjnego dziennikarza J. Jonaha Jamesona. Dlaczego było to tak istotne wydarzenie? Ponieważ laureata Oscara za swój występ w Whiplash wcielił się w tę samą postać, co w kultowej trylogii Sama Raimiego z początku wieku. Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej nie będzie on jedynym aktorem odgrywającym jedną z postaci w którymś z wcześniejszych filmów o Spider-Manie, który powtórzy swoją rolę w produkcjach z Tomem Hollandem. Według informacji The Hollywood Reporter, w trzeciej odsłonie superbohaterskiego cyklu o Człowieku-Pająku w reżyserii Toma Wattsa (mającej ponoć nosić podtytuł Homesick) ma wystąpić Jamie Foxx jako Electro. Negocjacje z aktorem są już ponoć na finiszu.

Obsada Spider-Mana 3 może poszerzyć się o niespodziewanego aktora - ilustracja #1
Podobał Wam się Electro w wykonaniu Jamiego Foxxa?

Foxxa w roli potrafiącego kontrolować elektryczność przeciwnika Spider-Mana mogliśmy już zobaczyć w Niesamowitym Spider-Manie 2 z 2014 roku. Film ten, w którym w tytułowego superbohatera wcielił się Andrew Garfield, nie został zbyt ciepło przyjęty zarówno przez krytyków, jak i wielu widzów. Nie wszystkim przypadł do gustu chociażby sam Electro, który momentami zahaczał o przerysowanie. Czy podobną interpretację tej postaci otrzymamy w Spider-Manie 3? Wszelkie szczegóły na temat scenariusza tego filmu nie są jak na razie znane, zatem na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Oczywiście wszystko to pod warunkiem, że udział Foxxa ostatecznie dojdzie do skutku. Nie jest to bowiem informacja oficjalnie potwierdzona. Jak podaje The Hollywood Reporter, Marvel nie skomentował całej tej sprawy.

Obsada Spider-Mana 3 może poszerzyć się o niespodziewanego aktora - ilustracja #2
Tom Holland jest filmową inkarnacją Spider-Mana już od czterech lat.

Przypominamy, że według obecnych planów należący do kinowego uniwersum Marvela Spider-Man 3 w reżyserii Toma Wattsa zadebiutuje w kinach 17 grudnia 2021 roku. Prócz Hollanda i najprawdopodobniej Foxxa zobaczymy w nim Zendayę, Marisę Tomei, Jacoba Batalona oraz Tony'ego Revoloriego. Niewykluczone też, że wystąpi w nim J.K. Simmons.

  1. Oficjalna strona internetowa Marvel Cinematic Universe