Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 października 2020, 14:55

autor: AlexB

Obi-Wan Kenobi na emocjonalnym filmiku z serii Star Wars Galaxy of Adventures

W serwisie YouTube pojawił się kolejny odcinek internetowego cyklu krótkich animacji zatytułowanego Star Wars Galaxy of Adventures. Skupia się on na Obi-Wanie Kenobim, który znajdując się na wygnaniu na Tatooine wspomina wydarzenia z pierwszych trzech epizodów Gwiezdnych wojen.

Obi-Wan Kenobi może być uważany za jedną z ciekawszych postaci z uniwersum Gwiezdnych wojen. Jego relacja z Anakinem Skywalkerem (czyli późniejszym Lordem Vaderem), jego uczniem i przyjacielem, a później wrogiem, jest dość smutna i tragiczna. Udowadniają to chociażby najróżniejszego rodzaju montaże, jak ten znajdujący się w tym miejscu. Został on jednak stworzony przez fana. Jeśli szukacie czegoś bardziej oficjalnego, to być może zainteresuje Was najnowszy odcinek internetowej serii krótkich animacji Star Wars Galaxy of Adventures, który pojawił się na kanale Star Wars Kids w serwisie YouTube. Oto on:

Podobnie jak ma to miejsce w zalinkowanym w poprzednim akapicie fanowskim montażu z filmów, punktem wyjściowym animacji z serii Star Wars Galaxy of Adventures również są retrospekcje Obi-Wana Kenobiego. Na początku materiału widzimy jego starszą wersję, która znajdując się na wygnaniu na pustynnej planecie Tatooine wspomina swoją przeszłość. Otrzymujemy urywki z takich wydarzeń, jak pojedynek z Darthem Maulem, walka z generałem Grievousem czy w końcu starcie z Anakinem Skywalkerem na Mustafarze. Na sam koniec słyszymy ikoniczną kwestię księżniczki Lei z Nowej nadziei - „Pomóż mi Obi-Wan Kenobi. Jesteś moją jedyną nadzieją”.

Jeśli oglądając ten krótki, nieco ponad minutowy filmik stęskniliście się za postacią Obi-Wana Kenobiego, to przypominamy, że powstaje aktorski serial o tym bohaterze dla platformy Disney+. Zdjęcia do niego mają rozpocząć się w marcu przyszłego roku. Co istotne, w roli legendarnego mistrza Jedi w nadchodzącej produkcji ponownie ujrzymy Ewana McGregora, który wcielał się w tę postać w trylogii prequeli.

Obi-Wan Kenobi na emocjonalnym filmiku z serii Star Wars Galaxy of Adventures - ilustracja #1
Obi-Wana po raz pierwszy spotkaliśmy w Nowej nadziei.

Natomiast co do Star Wars Galaxy of Adventures, to jest to serial, którego odcinki pojawiają się na YouTube już od listopada 2018 roku. W swoich założeniach ma on przybliżać młodszym widzom interesujące wydarzenia z uniwersum Gwiezdnych wojen i zachęcić ich do dokładniejszego zbadania tematu, lecz starsi widzowie chcący poczuć nostalgię również mogą czerpać z niej przyjemność. Do tej pory w ramach tego cyklu powstały materiały między innymi o Luke'u Skywalkerze, Bitwie o Hoth, Boba Fettcie czy Chewbacce. Pełną listę odtwarzania znajdziecie tutaj.

  1. Strona internetowa marki Star Wars