Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 maja 2021, 12:01

Nowy aktor omawia zastępstwo Deppa w Fantastycznych zwierzętach 3

Aktor Mads Mikkelsen, który w nadchodzącej trzeciej części serii filmów Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć wcieli się w czarnoksiężnika Grindelwalda, opowiedział w wywiadzie, jak podchodzi do roli, którą przejął po Johnnym Deppie.

W SKRÓCIE:

  1. Mads Mikkelsen opowiedział o tym, jak widzi siebie w roli Grindelwalda w filmie Fantastyczne zwierzęta 3;
  2. aktor jest fanem uniwersum Harry’ego Pottera.

Mads Mikkelsen – aktor, który w nadchodzącym filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 3 wcieli się w złego czarnoksiężnika Grindelwalda, zastępując w tej roli Johnny’ego Deppa – wyjaśnił w niedawnym wywiadzie, jak podchodzi do tego wyzwania. Jego zdaniem kluczowe jest tutaj zagranie postaci po swojemu, ale konieczne jest też, by przypominała to, co znamy z poprzednich filmów (via Collider).

Nikt nie jest zainteresowany tym, żebym poszedł tam i próbował coś skopiować, to byłoby natychmiastowe twórcze samobójstwo, zwłaszcza gdy coś zostało wcześniej zrobione po mistrzowsku. Więc wszyscy oczekują, że znajdziemy inną ścieżkę. Niemniej potrzebujemy pewnego pomostu pomiędzy tym co on zrobił, a tym co ja zrobię, te rzeczy muszą zostać połączone. Czy to pewien wygląd, czy jakaś postawa w pewnych sytuacjach. Ale trzeba zrobić to po swojemu. Wszystko inne byłoby po prostu głupie z twórczego punktu widzenia – przekonuje Mikkelsen.

Warto odnotować, że Mads Mikkelsen ma spore doświadczenie w graniu negatywnych postaci – mogliśmy go podziwiać m.in. w roli Kaeciliusa (Doctor Strange), Le Cheiffre (007: Casino Royale) czy Hannibala Lectera (serial Hannibal). Okazuje się jednak, że artysta ma też słabość do uniwersum Harry’ego Pottera.

Jestem wielkim fanem uniwersum Pottera, a jest to gatunek, którego nie dotyka się w mojej części świata. W Danii nie możesz sobie pozwolić na taki budżet, więc kiedy pojawiła się taka możliwość, była to dla mnie fantastyczna okazja – stwierdził aktor.

Przypominamy, że film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 3 najprawdopodobniej trafi na ekrany kin w lipcu przyszłego roku.

  1. Recenzja filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – magia bez natchnienia
  2. Warner Bros. Pictures – strona oficjalna