Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2023, 09:15

autor: Adrian Werner

Nowości na Steam. Sequel zupełnie inny niż pierwowzór i dodatek do przeboju RPG

To będzie spokojniejszy tydzień na Steamie. Czekają nas premiery takich produkcji, jak Valfaris: Mecha Therion, Apocalypse Run!, The Expanse: A Telltale Series – Archangel, Pathfinder: Wrath of the Righteous - The Lord of Nothing, Jurassic Park Classic Games Collection czy Worldless.

Źródło fot. Steel Mantis
i

Witamy w najnowszym odcinku cyklu omawiającego największe nadchodzące premiery na Steamie. Po serii wyjątkowo intensywnych tygodni tym razem wreszcie odpoczniemy. W najbliższych dniach nie zadebiutują żadne wysokobudżetowe produkcje. Pojawi się kilka godnych uwagi mniejszych projektów, ale głównie w pierwszych dniach tygodni. Wynika to z tego, że 23 listopada w USA to Święto Dziękczynienia, a po nim nastąpi Czarny Piątek, więc wydawanie gier w tym okresie byłoby samobójstwem.

Premiera tygodnia to Valfaris: Mecha Therion (21 listopada 2023)

Z kolei Valfaris: Mecha Therion to kontynuacja wyśmienitej platformówki akcji z 2019 roku. W przeciwieństwie do pixelartowego pierwowzoru, sequel postawi na 2.5D, czyli grafika będzie trójwymiarowa, ale rozgrywka pozostanie w dwóch wymiarach. Zmieni się również gatunek – tym razem otrzymamy strzelankę typu shmup, w której kierując latającym mechem będziemy pędzili w prawą stronę ekranu.

Pierwsze Valfaris bardzo spodobało się graczom (na Steamie ma 88% pozytywnych recenzji), więc ciekawi nas, czy radykalne zmiany w sequelu okażą się udane.

 1. Valfaris: Mecha Therion na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Najważniejsze premiery na Steam: 20-26 listopada

20 listopada

Apocalypse Run!

Apocalypse Run! to ciekawie zapowiadające się bitewne RPG z elementami roguelike. W grze pokierujemy konwojem pojazdów pędzącym przez postapokaliptyczne USA.

 1. Apocalypse Run! na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

In Stars And Time

In Stars And Time to turowe RPG wzorowane na 16- i 32-bitowych japońskich produkcjach z tego gatunku. Nasza postać zostanie uwięziona w pętli czasowej i jej zadaniem będzie nie tylko ucieczka z niej, ale również takie ustawienie spraw, aby zapewnić szczęśliwą przyszłość swoim przyjaciołom.

Udostępniony w 2021 roku darmowy prolog gry został przyjęty ciepło – na Steamie ma 97% pozytywnych recenzji.

 1. In Stars And Time na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

The Expanse: A Telltale Series – Archangel

Dzisiaj epizodyczna przygodówki The Expanse: A Telltale Series otrzyma ostatni odcinek. Zatytułowany on został Archangel, a jego główną bohaterką będzie Chrisjen Avasarala.

Równocześnie do sprzedaży na Steamie trafi pełna kolekcja, zawierająca wszystkie odcinki. Będzie to jednocześnie debiut projektu w tym sklepie, bo wcześniej był on exclusive’em serwisu Epic Games Store.

 1. The Expanse: A Telltale Series – Archangel na Steamie
 2. The Expanse: A Telltale Series na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Nowości na Steam. Sequel zupełnie inny niż pierwowzór i dodatek do przeboju RPG - ilustracja #1
Źródło fot. Telltale Games.

21 listopada

Pathfinder: Wrath of the Righteous - The Lord of Nothing

Fani gier RPG z niecierpkowością wypatrują premiery dodatku The Lord of Nothing do przebojowego Pathfinder: Wrath of the Righteous. Rozszerzenie zaoferuje nowy watek fabularny, dwóch dodatkowych towarzyszy oraz wiele nowych przedmiotów i zaklęć.

 1. Pathfinder: Wrath of the Righteous - The Lord of Nothing na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Pro Basketball Manager 2024

We wtorek zagrany w Pro Basketball Manager 2024, czyli manager sportowy, który pozwoli pokierować drużyną koszykarską. Zeszłoroczna odsłona serii została przyjęta dosyć ciepło – na Steamie ma 72% pozytywnych recenzji.

 1. Pro Basketball Manager 2024 na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Nowości na Steam. Sequel zupełnie inny niż pierwowzór i dodatek do przeboju RPG - ilustracja #2
Źródło fot. Umix Studios.

Worldless

Worldless to nietypowa produkcja, która połączy eksplorację w stylu platformówek 2D z turowym systemem walki, a wszystko to opatrzy śliczną minimalistyczną oprawą graficzną.

 1. Worldless na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

22 listopada

Jurassic Park Classic Games Collection

Dla miłośników retro ważną premierą powinno okazać się Jurassic Park Classic Games Collection, czyli kolekcja zawierająca ulepszone wersje siedmiu klasycznych gier na licencji Parku Jurajskiego:

 1. Jurassic Park PORTABLE
 2. Jurassic Park 8-BIT
 3. Jurassic Park 16-BIT
 4. Jurassic Park GENESIS
 5. Jurassic Park Part 2: The Chaos Continues 16-BIT
 6. Jurassic Park Part 2: The Chaos Continues PORTABLE
 7. Jurassic Park: Rampage Edition GENESIS

Wszystkie te gry zaoferują wiele ulepszeń w porównaniu z pierwowzorami, takich jak możliwość save’owania w dowolnym momencie, poprawioną rozgrywkę, a nawet dodatkową zawartość.

 1. Jurassic Park Classic Games Collection na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

23 listopada

Knuckle Sandwich

Knuckle Sandwich to nietypowe RPG, w którym rozegramy jeden dzień z życia młodego mężczyzny. Dopiero przybył on do miasta Bright City i szybko wpłata się w aferę z grożnym gangiem i tajemniczym kultem.

Warto wspomnieć, że wydawcą gry jest polskie SUPERHOT Presents.

 1. Knuckle Sandwich na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Ninja Issen

W czwartek na Steamie zadebiutuje także Ninja Issen. To pixelartowa platformówka nastawiona na walkę, w której pokierujemy cyberpunkowym wojownikiem ninja.

 1. Ninja Issen na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej