Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2024, 09:33

autor: Adrian Werner

Nowości na Steam. Nordycki miks RTS-a i RPG to nie jedyna duża strategia tego tygodnia

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie gry, jak Sons of Valhalla, Beat Slayer, Planetiles, Biomorph, Pixel Gun 3D: PC Edition oraz wersja 1.0 Pathfinder: Gallowspire Survivors.

Źródło fot. Pixel Chest
i

Witamy w kolejnym odcinku cyklu omawiającego najważniejsze nadchodzące premiery na Steamie. Z powodu Świąt aktualne wydanie publikujemy we wtorek zamiast tradycyjnego poniedziałku, ale podobną drogą poszli deweloperzy i wydawcy, bo wczoraj nie ukazały się żadne godne uwagi gry. Tymczasem najbliższe dni wypełnione będą głównie premierami mniejszych, ale interesujących produkcji. Zwłaszcza rozpieszczani będą fani strategii – zarówno Ci, którzy preferują budownicze aspekty tego gatunku, jak i gracze lubujący się w prowadzeniu wojen.

Premiera tygodnia to Sons of Valhalla (5 kwietnia 2024 r.)

Na najważniejszą premierę tygodnia wytypowaliśmy Sons of Valhalla. To sidescrollingowa produkcja, która połączy elementy strategii i RPG-a akcji. Pokierujemy w niej wikingami plądrującymi Anglię. Poza samą walką gracz zajmie się także budową twierdz i szkoleniem armii.

Demo ze Steam Next Fest (niestety już niedostępne) było wyśmienite. To dzięki niemu Sons of Valhalla śledzi w tym serwisie ponad 25 tys. osób, co jest zdecydowanie najwyższym wynikiem z premier tego tygodnia.

 1. Sons of Valhalla na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

Najważniejsze premiery na Steam: 2-7 kwietnia marca 2024 r.

2 kwietnia

From Glory To Goo (wczesny dostęp)

Ciekawą premierą powinno okazać się From Glory To Goo. To survivalowy RTS, w którym zajmiemy się budowaniem baz na obcej planecie, a następnie ich obroną przed hordami wrogów. Intrygującym rozwiązaniem jest to, że konstrukcje na powierzchni będą miały charakter tymczasowy i w każdej misji zaczniemy w tym względzie od zera, ale za to wszystkie struktury wybudowane na orbicie będą stałe, zwiększając nasz potencjał z misji na misję.

Polecamy sprawdzić dostępne na Steamie demo. Jest ono proste pod względem grafiki, ale za to robi bardzo dobre wrażenie, jeśli chodzi o rozgrywkę.

 1. From Glory To Goo na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo na Steamie

Minishoot' Adventures

Intrygująco zapowiada się Minishoot' Adventures. W grze pokierujemy małym statkiem gwiezdnym eksplorującym obcą krainę. Jednak choć walka i sterowanie mają mieć typowo strzelankowy charakter, to sam świat zaoferuje częściowo otwartą strukturę, w stylu przygodowych gier akcji typu metroidvania.

Odpowiedzialne za projektu studio SoulGame ma na koncie ciepło przyjęte Swords & Souls: Neverseen (93% pozytywnych recenzji na Steam).

 1. Minishoot' Adventures na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

Gra ma demo na Steamie

Of Life and Land (wczesny dostęp)

Of Life and Land to strategia typu city builder wzbogacona elementami symulacyjnymi. W grze zajmiemy się budową osad w dziczy, a zabawę mają urozmaicić rozbudowane systemy symulujące środowisko, w tym ruchy migracyjne zwierząt.

 1. Of Life and Land na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

Źródło fot. Kerzoven. - Nowości na Steam. Nordycki miks RTS-a i RPG to nie jedyna duża strategia tego tygodnia - wiadomość - 2024-04-02
Źródło fot. Kerzoven.

Pixel Gun 3D: PC Edition

Pixel Gun 3D: PC Edition to konwersja popularnego mobilnego FPS-a nastawionego na potyczki sieciowe.

Pierwowzór tylko na Androidzie został pobrany ponad 100 milionów razy i ma w Google Play średnią ocen na poziomie 4,2/5 gwiazdek.

 1. Pixel Gun 3D: PC Edition na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Saviorless

Z kolei Saviorless to śliczna ręcznie rysowana platformówka 2D, która położy duży nacisk na elementy przygodowe. Warto dodać, że jest to rzadki przypadek gry opracowanej przez deweloperów z Kuby.

 1. Saviorless na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

3 kwietnia

Anonymous Hacker Simulator

W przypadku Anonymous Hacker Simulator tytuł tłumaczy praktycznie wszystko – jest to gra, która pozwoli na wcielenie się w hakera, będącego częścią grupy Anonymous.

Udostępniony w zeszłym roku darmowy prolog został przyjęty ciepło – na Steamie ma 91% pozytywnych recenzji.

 1. Anonymous Hacker Simulator na Steamie

Wersja językowa gry: polskie napisy

Gra ma demo na Steamie (w postaci darmowego prologu)

Pathless Woods (wczesny dostęp)

Pathless Woods to relaksująca gra survivalowa, w której spróbujemy przetrwać w otwartym świecie zainspirowanym wierzeniami ludów starożytnych Chin.

 1. Pathless Woods na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo na Steamie

Planetiles

Planetiles to produkcja łącząca elementy strategii i gry logicznej, w której zapełniamy powierzchnie planet różnokształtnymi klockami biomów, dbając o niepozostawianie przerw.

Projekt opracowało polskie studio Mythic Owl, mające na koncie Harmony's Odyssey (93% pozytywnych recenzji na Steamie).

 1. Planetiles na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

4 kwietnia

Beat Slayer

Beat Slayer to roguelike’owy hack-n-slash wzbogacony elementami gry muzycznej. Walczyć będziemy zatem w rytm różnorodnych utworów, a dobre zgranie się z nimi zwiększy skuteczność ataków. Wszystko to ukazane zostanie w ślicznej komiksowej stylistyce i ciekawych realiach alternatywnej wersji Berlina z lat 90. ubiegłego wieku.

Grę opracowało studio ByteRockers' Games, znane z Insurmountable, które ma 80% pozytywnych recenzji na Steamie. Ta produkcja zaoferowała świeże spojrzenie na gatunek roguelike, więc mamy nadzieję, że Beat Slayer okaże się równie udany.

 1. Beat Slayer na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo na Steamie

Buckshot Roulette

Po dwutygodniowym poślizgu w czwartek fani horrorów wreszcie dostaną Buckshot Roulette. Gra pozwoli nam zmierzyć się z przerażającym krupierem w grze stanowiącej jeszcze bardziej ekstremalną wersję rosyjskiej ruletki.

 1. Buckshot Roulette na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

Pathfinder: Gallowspire Survivors

W tym tygodniu ukaże się wersja 1.0 gry Pathfinder: Gallowspire Survivors. To survivalowe roguelike wzorowane na Vampire Survivors. Gra oferuje m.in. trójwymiarową grafikę oraz realia popularnego systemu stołowych gier RPG.

Odbiór wczesnej wersji był mieszany – na Steamie tylko 65% wszystkich recenzji jest pozytywnych. Jednak ostatnie aktualizacje wyraźnie spodobały się graczom, gdyż licząc tylko recenzje z ostatnich 30 dni, to 85% z nich chwali tę grę. Mamy więc nadzieję, że pełna wersja będzie kontynuowała ten trend.

 1. Pathfinder: Gallowspire Survivors na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Purpose 1951

W czwartek zagramy także w Purpose 1951. To narracyjna przygodówka, w której wcielimy się w emerytowanego lekarza, którego życie zaczyna się rozpadać na kawałki.

Odpowiedzialne za grę studio Tonguc Bodur wcześniej opracowało m.in. The Redress of Mira oraz Bottle: Pilgrim Redux, mające odpowiednio 78% i 77% pozytywnych recenzji na Steamie.

 1. Purpose 1951 na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Źródło fot. Tonguc Bodur. - Nowości na Steam. Nordycki miks RTS-a i RPG to nie jedyna duża strategia tego tygodnia - wiadomość - 2024-04-02
Źródło fot. Tonguc Bodur.

Turbo Golf Racing

W tym tygodniu wczesny dostęp opuści Turbo Golf Racing, czyli zwariowana zręcznościówka łącząca elementy gry wyścigowej i golfa.

Wersja Early Access została przyjęta ciepło – na Steamie ma 88% pozytywnych recenzji.

 1. Turbo Golf Racing na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

Źródło fot. Hugecalf Studios. - Nowości na Steam. Nordycki miks RTS-a i RPG to nie jedyna duża strategia tego tygodnia - wiadomość - 2024-04-02
Źródło fot. Hugecalf Studios.

5 kwietnia

Biomorph

Biomorph to dwuwymiarowa platformówka typu metroidvania, która duży nacisk położy na strzelankowe starcia.

Grę opracowało kanadyjskie studio Lucid Dreams Studio, mające na koncie wyśmienite Legends of Ethernal (92% pozytywnych recenzji na Steamie).

 1. Biomorph na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Gra ma demo na Steamie

BMX Streets

W piątek ukaże się także BMX Streets, czyli gra podejmująca rzadko spotykaną w grach tematykę wyczynowej jazdy na rowerach. Autorzy obiecują bogatą zawartość oraz wysoki poziom realizmu.

 1. BMX Streets na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Źródło fot. Mash Games. - Nowości na Steam. Nordycki miks RTS-a i RPG to nie jedyna duża strategia tego tygodnia - wiadomość - 2024-04-02
Źródło fot. Mash Games.

Desolatium

Natomiast Desolatium to pierwszoosobowa gra przygodowa w klimacie horroru, zainspirowana twórczością H.P.Lovecrafta.

 1. Desolatium na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

Gra ma demo na Steamie

Monsters Domain

Monsters Domain to polska hybryda RPG-a i strategii, w której za pomocą potworów będziemy bronili lochów przed bohaterami.

Wydany w zeszłym roku darmowy prolog został przyjęty ciepło – na Steamie ma 78% pozytywnych recenzji.

 1. Monsters Domain na Steamie

Wersja językowa gry: polska (napisy)

Gra ma demo na Steamie (w formie darmowego prologu)

Victory at Sea: Atlantic (wczesny dostęp)

W piątek we wczesnym dostępie na Steamie zadebiutuje Victory at Sea: Atlantic, czyli trzecia odsłona serii RTS-ów odtwarzających morskie potyczki z okresu II wojny światowej.

 1. Victory at Sea: Atlantic na Steamie

Wersja językowa gry: angielska

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej