Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2020, 21:55

autor: Dameredet

Nowe części Assassin's Creed i Splinter Cell docenią tylko nieliczni

Ubisoft ogłosiło prace nad nowymi grami z serii Assassin's Creed i Splinter Cell. Zaskakuje wybór platformy docelowej dla tytułów. W tym samym czasie zapowiedziano nowy model Oculus Quest.

Nowe części Assassins Creed i Splinter Cell docenią tylko nieliczni - ilustracja #1
Asasyni i Splinter Cell zmierzają na nową platformę.

Na zorganizowanej przez Facebooka wirtualnej konferencji Elizabeth Loverso, przedstawicielka Ubisoftu, zapowiedziała powstawanie 2 tytułów skierowanych na platformę VR. Będą to gry bazujące na uniwersach Assassin’s Creed i Splinter Cell.

Za oba tytuły odpowiada oddział Red Storm, którego do tej pory głównym obszarem działalności były gry sygnowane nazwiskiem Toma Clancy’ego. Studio ma jednak doświadczenie w pracy z wirtualną rzeczywistością. To ono stworzyło Werewolves Within i Star Trek: Bridge Crew.

Nie podano takich szczegółów produkcji jak daty premier ani nie zaprezentowano żadnego materiału przedstawiającego rozgrywkę. Ubisoft skupił się na opowiedzeniu, co łączy firmę i gry VR. Zaznaczono tylko, że będą to tytuły ekskluzywne dla platform Oculus.

Zapowiedź gier zbiegła się w czasie z oficjalnym ogłoszeniem Oculus Quest 2. Choć plotki o sprzęcie krążyły od dawna, to teraz fani otrzymali potwierdzenie. Można już składać zamówienia przedpremierowe na oba modele. Koszt tańszego z nich, posiadającego 64 GB pamięci, to 299 dolarów. Natomiast za droższy, wyposażony w 256 GB, zapłacimy o sto dolarów więcej. Premiera zestawów odbędzie się 13 października. W porównaniu do poprzedniego Questa nowe Oculusy będą lżejsze o 68 gram. Do nowości zalicza się również mechanizm pozwalający na regulację soczewek, które ustawimy teraz na trzy różne sposoby. Jak podaje strona VR Focus, wszystkie gry, które gracze zgromadzili w swoich bibliotekach Oculus, będą kompatybilne z nowym modelem.

Czy VR i związane z nim tytuły mają przyszłość? Jak widać, coraz więcej korporacji interesuje się wydawaniem swoich produktów na platformy wirtualnej rzeczywistości. A Wy? Co sądzicie o Oculusach i podobnym sprzęcie?