Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2012, 10:56

autor: Hed

Nowa wersja Minecrafta (1.2) pozwala budować dwa razy wyższe budynki

Zgodnie z zapowiedziami, studio Mojang wypuściło nową wersję swojej popularnej gry Minecraft. Aktualizacja 1.2 zwiększa wertykalne rozmiary map i pozwala budować jeszcze wyższe konstrukcje.

Nowa wersja Minecrafta (1.2) pozwala budować dwa razy wyższe budynki - ilustracja #1
Koty w Minecrafcie. W końcu!

Minecraft otrzymał nową aktualizację, która zwiększa wertykalne rozmiary świata i dzięki temu pozwala tworzyć dwa razy wyższe budowle. Wersja 1.2, dostępna dla posiadaczy gry od kilkunastu godzin, wprowadza także sporo innych zmian, nowości i modyfikacji, które studio Mojang przedstawiło na swojej oficjalnej stronie w specjalnym, zabawnym zwiastunie.

Mojang wzbogacił grę o nowe skrypty zachowania dla przeciwników, niedostępną wcześniej scenerię (dżungla), przedmioty i klocki oraz mnóstwo poprawek mniejszych błędów. Najważniejsze jest jednak powiększenie limitu wysokości map z 128 do 256 kostek. Dzięki temu będzie można postawić prawdziwe drapacze chmur, co zapewne ucieszy wielu domorosłych konstruktorów.

Wersja 1.2 przynosi także parę innych, zabawniejszych dodatków. Na przykład oceloty, żelazne golemy oraz... koty. Ponadto, autorzy wprowadzili do gry możliwość posiadania dzieci przez mieszkańców wiosek oraz szczeniaczków przez oswojone wilki. Jak widać, w wielu minecraftowych światach zrobi się bardzo rodzinnie i walka z potworami nabierze nowego wymiaru.