Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 listopada 2020, 14:05

autor: Karol Laska

Nicole Kidman gra w mrocznym filmie o wikingach i naprawdę się boi

The Northman, czyli nadchodzący film Robert Eggersa, ma być na tyle mroczny, że wyzwolił w Nicole Kidman wiele niekontrolowanych emocji. Dziełem podekscytowana jest również inna aktorka biorącą w nim udział, Anya Taylor-Joy.

Filmy Roberta Eggersa mają w sobie coś niepowtarzalnego. Zarówno Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Angli, jak i The Lighthouse to dwa bardzo specyficzne horrory, które nie straszą w sposób tani i przewidywalny, tylko starają się wejść do głowy widza i przytłoczyć go klaustrofobicznym klimatem. The Northman to kolejny artystyczny film grozy twórcy - skupi się on na wikingach, ich brutalnych aktach i motywie krwawej zemsty.

Mocno wyczerpujące są nie tylko seanse tychże dzieł, ale także praca na planie każdego z nich. Potwierdziła to ostatnio Nicole Kidman, która współpracuje z Eggersem przy jego najnowszym filmie. Na portalu IndieWire możemy przeczytać jej wypowiedź o swoich odczuciach związanych z wejściem w swoją rolę i emocjami jej temu towarzyszącymi:

Jestem teraz naprawdę przerażona. Brzmię spokojnie, ale lepiej dla Was, abyście nie widzieli, jak czuję się w środku. Naprawdę chciałabym powiedzieć, że wiem, co robię, ale wiele razy daję się ponieść spontanicznym i odważnym decyzjom, będąc przy tym nieostrożną i lekkomyślną. Czuję kompletny brak zahamowania, ale dam mu szansę.

Nicole Kidman gra w mrocznym filmie o wikingach i naprawdę się boi - ilustracja #1
Młoda Anya Taylor-Joy na planie The VVitch.

Nieco mniej enigmatycznymi przemyśleniami podzieliła się Anya Taylor-Joy – gwiazda netflixowego Gambitu królowej, która pracowała z Eggersem nieco wcześniej na planie The VVitch. Wydaje się ona o wiele bardziej spokojna, bo czuje też więź komunikacji z reżyserem, przyjaźnią się bowiem nie od dziś. Nie zmienia to jednak faktu, że nastawia widzów na naprawdę mocny seans pełen skandynawskiego chłodu i psychologicznego dyskomfortu (via Collider). Szczerze mówiąc, w ogóle nie czujemy się zaskoczeni. A kiedy będziemy mieli okazję zapoznać się z The Northman? Gdzieś w 2021 roku i to raczej w jego drugiej połowie. W pozostałych rolach wystąpią między innymi Willem Dafoe, Ethan Hawke oraz Björk.