Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 sierpnia 2019, 12:10

autor: Frozen

Nicolas Cage i H.P. Lovecraft – film Kolor z przestworzy dostał plakat

W internecie pojawił się pierwszy oficjalny plakat promujący film Kolor z przestworzy na podstawie prozy H.P. Lovecrafta, w którym główną rolę gra Nicolas Cage.

Kolor z przestworzy doczekał się już wielu ekranizacji. Czy ta będzie najlepsza? - Nicolas Cage i H.P. Lovecraft – film Kolor z przestworzy dostał plakat - wiadomość - 2019-08-12
Kolor z przestworzy doczekał się już wielu ekranizacji. Czy ta będzie najlepsza?

W sieci pojawił się pierwszy plakat filmu Kolor z przestworzy, będącego ekranizacją opowiadania H.P. Lovecrafta pod tym samym tytułem z 1927 roku. Za reżyserię i scenariusz produkcji odpowiada Richard Stanley – pochodzący z Południowej Afryki filmowiec mający na koncie takie dzieła, jak Hardware, czy Diabelski pył. W Nathana Gardnera, głównego bohatera historii, wciela się Nicolas Cage. Amerykańskiego aktora mogliśmy ostatnio oglądać w horrorze Mandy oraz usłyszeć w animacji Spider-Man Uniwersum (w angielskiej wersji językowej głosem Cage'a przemawia Spider-Man Noir).

Kolor z przestworzy opowiada o rodzinie Gardnerów, która przeprowadza się na farmę w Nowej Anglii, aby uciec od zgiełku miasta. Sielanka kończy się, gdy w pobliżu ich nowego miejsca zamieszkania spada meteoryt. Tajemniczy obiekt z kosmosu przenika w ziemię i zaczyna zmieniać spokojną do tej pory okolicę, wywołując niepokojące mutacje u roślin, zwierząt i ludzi.

Oprócz Cage'a w filmie zagrają: Joely Richardson (Czerwona jaskółka, Patriota), Madeleine Arthur (Wielkie oczy, Do wszystkich chłopców, których kochałam), Q'orianka Kilcher (Podróż do Nowej Ziemi, Alienista), Brendan Meyer (Gość, The OA), Tommy Chong (Z dymkiem, Różowe lata 70.) oraz Elliot Knight (American Gothic, Titans). Światowa premiera tytułu odbędzie się na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, który potrwa od 5 do 15 września. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i czy w ogóle dzieło zadebiutuje w polskich kinach.