Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 11 marca 2023, 09:48

autor: Adrian Werner

NFS Payback Ultimate Patch - fanowski projekt z nową wersją i dodatkowymi częściami

Ukazała się wersja 1.3 moda Ultimate Patch, ulepszającego grę wyścigową Need for Speed Payback oraz wzbogacającego ją o nowe elementy.

Źródło fot. EA
i

Obecnie fani serii Need for Speed bawią się głównie dwiema najnowszymi odsłonami cyklu, czyli zeszłorocznym NFS Unbound oraz wydanym w 2019 roku NFS Heat. Są jednak również miłośnicy marki, którzy nie zamierzają wcale porzucać Need for Speed: Payback, pomimo tego, że ta produkcja ma już ponad pięć lat. Duża w tym zasługa modów. Jeden z najważniejszych projektów tego typu, zatytułowany Payback Ultimate Patch, właśnie doczekał się nowej wersji.

Zgodnie z tytułem, modyfikacja pełni rolę nieoficjalnej aktualizacji i jej celem jest ogólne ulepszenie gry. Poza poprawkami błędów i balansu mod wprowadza także masę korzystnych zmian w rozgrywce. Z najważniejszych warto wymienić to, że gracze wreszcie mogą wyjechać poza granice tras bez resetowania pozycji. Zniesiono również ograniczenia prędkości i umożliwiono teleportację do zawodów czy innych aktywności. Rozszerzono także opcje modyfikowania aut, a sklepy wzbogaciły się o dodatkowe części, w tym niedostępne wcześniej spoilery i zderzaki.

  1. Payback Ultimate Patch – pobierz mod z naszego FTP (autor udzielił nam zgody na hostowanie mirrora)
NFS Payback Ultimate Patch - fanowski projekt z nową wersją i dodatkowymi częściami - ilustracja #1
Wersja 1.3 moda wprowadza m.in. nowe tylnie światła. Źródło: AntiLoser.

Najświeższa wersja moda oznaczona została numerem 1.3. Tradycyjnie oferuje ona poprawki techniczne i wprowadza zestaw nowych części, w tym kilka wariantów tylnich świateł oraz dyfuzorów. Ponadto w garażach pojawiły się paczki części, ułatwiające szybkie ulepszanie aut.

Przypomnijmy, że Need for Speed: Payback ukazało się w listopadzie 2017 roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Mody dostępne są tylko dla wydania pecetowego.

Gra cieszy się dobrą renomą wśród graczy. Na Steamie 86% recenzji użytkowników chwali NFS Payback, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór.

Warto na koniec wspomnieć, że autor moda, czyli AntiLoser, równolegle rozwija również analogiczny projekt dla NFS Heat zatytułowany po prostu Heat Ultimate Patch.

  1. Recenzja gry Need for Speed: Payback – jest szybko. Czy jest wściekle?
  2. Ultimate Patch for Payback – oficjalna strona modyfikacji

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej