Przypominamy, że jeszcze tylko dziś i jutro możecie wziąć udział w naszym konkursie zorganizowanym wraz z firmą Motorola, w którym do wygrania są trzy telefony Motorola C333.
Fajek
5 kwietnia 2003 12:28
Dziś na głównej stronie naszego wortalu ruszyła ankieta, w której czytelnicy będą wybierali hasło reklamowe dla nowego Świata Gier Komputerowych. Tak więc zapraszamy do głosowania, bo właśnie hasłem, które wybierzecie będzie lansowany nowy ŚGK.
Fajek
2 kwietnia 2003 10:54
1 kwietnia właśnie dobiegł końca, tak więc czas na kilka słów wyjaśnień i sprostowań. Wczoraj pojawiły się na naszym serwisie 3 wiadomości będące Prima Aprilisowym żartem. Dodatkowo na naszym Forum Dyskusyjnym pojawiła się osoba, która mocno wzburzyła co poniektórych forumowiczów.
Fajek
2 kwietnia 2003 00:05
Oficjalna premiera PeCetowej edycji trójwymiarowej gry akcji pt. SpyHunter nastąpi najprawdopodobniej za trzy miesiące, a tymczasem developerzy z korporacji Midway Games pracują już nad kontynuacją owego produktu.
Radosław Grabowski
1 kwietnia 2003 12:44
Wielu entuzjastów rozmaitych gier zespołowych z pewnością marzy o posiadaniu trykotu ulubionej drużyny z nadrukowanym własnym nazwiskiem i dowolnym numerem porządkowym. Korporacja Electronic Arts postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców i umożliwiła wszystkim zainteresowanym zaprojektowanie indywidualnego stroju sportowego.
Radosław Grabowski
1 kwietnia 2003 10:15
Przedstawieniem powyższego tematu zajął się szanowany zachodni serwis gamesindustry.biz. Na jego łamach zamieszczono artykuł, w którym rok 2002 scharakteryzowano dziewięcioma kluczowymi hasłami - każde z nich zostało szczegółowo opisane i uzasadnione.
Przemysław Bartula
1 kwietnia 2003 09:37
Na rynek trafiła kolejna edycja Encyklopedii GIER 2003, tym razem w nieco innej formie niż poprzednie wydania. Nietypowy format pudełka oraz instrukcji a także cechujący się bardzo niskimi kosztami nośnik spowodowały, iż nowa edycja EG2003 otrzymała miano „Budget Edition”.
Janusz Burda
1 kwietnia 2003 09:23
Wczoraj podaliśmy pierwsze szczegóły odnośnie sequela Arx Fatalis, a tymczasem firma DreamCatcher Games poinformowała o zapewnieniu sobie praw do wydania pierwszej części gry w wersji przeznaczonej na konsolę Xbox. Rynkowy debiut rzeczonej produkcji został zaplanowany na koniec tego roku, a całość jest rozbudowaną produkcją role-playing, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.
Krzysztof Bartnik
1 kwietnia 2003 07:39
Chcąc uczynić możliwość nagrania własnej płytki CD bardziej atrakcyjną i szerzej dostępną, postanowiliśmy przez najbliższe dwa tygodnie obniżyć o 50% cenę tej usługi. Mamy nadzieję, iż w ten sposób umożliwimy osobom nie posiadającym odpowiednio szybkiego podłączenia do Internetu, zaopatrzenie się w najświeższe, wybrane wedle własnych upodobań dema gier, uaktualnienia, filmy i wiele innych plików.
Janusz Burda
31 marca 2003 20:05
Posiadacze konsoli Microsoft Xbox doczekali się kolejnych wirtualnych wyścigów, zatytułowanych Furious Karting. Pozycja owa została opracowana w paryskim studiu Babylon Software i wydana przez korporację Infogrames.
Radosław Grabowski
31 marca 2003 08:44
Jedną z najbardziej kontrowersyjnych gier konsolowych początku bieżącego roku była bez wątpienia pozycja, nosząca nazwę Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball. Tytuł ów zadedykowany został platformie Microsoft Xbox i traktuje o wirtualnych mistrzostwach siatkówki plażowej, w których udział biorą wyłącznie skąpo ubrane młode dziewczęta. Jednakże za sprawą użytkowników, funkcjonujących w ramach tzw. „szarej strefy”, zawodniczki porzuciły wyzywające kostiumy i paradują w „strojach Ewy”.
Radosław Grabowski
30 marca 2003 11:44
Wcielenie się w rolę prawdziwego kowboja to niezła gratka dla wszystkich graczy i miłośników Dzikiego Zachodu. Jeżeli dorzucimy do tego świetne efekty oparte na "konsolowym" silniku Unreala i zespół, który kiedyś opracował Rune (Human Head Studios), to otrzymamy grę Dead Man's Hand na konsolę Xbox. Rewolwerowe pojedynki (choć nie tylko) czas zacząć!
Krzysztof Bartnik
29 marca 2003 09:21
Od dziś wszyscy czytelnicy naszego wortalu łączący się z Internetem za pomocą numeru dostępowego NumerNet (020 9280), będą mogli korzystać ze specjalnego, dedykowanego serwera FTP. Serwer ten został specjalnie skonfigurowany dla użytkowników wyżej wspomnianego numeru, oraz nie posiada funkcji kolejkowania, dzięki czemu chętni do pobrania plików nie będą musieli czekać.
Fajek
28 marca 2003 16:53
W sieci pojawił się pierwszy trailer filmu Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life, sequela przygód słynnej pani archeolog, który będzie miał swoją ogólnoświatową premierę w połowie tegorocznych wakacji – 25 lipca.
Janusz Burda
27 marca 2003 15:39
Dzisiaj do kiosków i punktów z prasą na terenie naszego kraju trafił kwietniowy numer magazynu PLAY. Na dołączonych doń dwóch płytach CD zamieszczono m.in. pełne wersje gier The Sting!, Eurofighter Typhoon oraz Halcyon Sun a wewnątrz magazynu jak zwykle wiele ciekawych recenzji, zapowiedzi i innych materiałów.
Janusz Burda
27 marca 2003 14:25
Bezapelacyjnie największy katalog gier na platformę Xbox należy do korporacji Microsoft, czyli „bazy” owej konsoli. Firma Bill’a Gatesa uchyliła właśnie rąbka tajemnicy w sprawie swoich wybranych nowości wydawniczych, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo (14-16 maja; Los Angeles).
Radosław Grabowski
27 marca 2003 11:44
Wszyscy doskonale pamiętamy jak firma 3DO, znana na rynku głównie z serii Might & Magic i Heroes of the Might & Magic, otarła się w roku ubiegłym o bankructwo. Zwolniono pracowników (w tym tych ze studia New Worlds Computing) i rozpaczliwie zaczęto restrukturyzować firmę. Jak dziś patrzymy na najnowsze raporty finansowe 3DO (zamieszczone na serwisie Yahoo), to możemy śmiało powiedzieć, iż najgorsze już za 3DO i firma znów może śmiało patrzeć w przyszłość. Najciekawsze jest jednak to, iż w dużej mierze zawdzięcza to sukcesowi nie serii Heroes of the Might & Magic, lecz gry High Heat Major League Baseball 2004.
Przemysław Bartula
27 marca 2003 08:36
Od dziś firma P.S.I.-net Internet oferuje usługę dostępu do Internetu za pośrednictwem połączenia dial-up. Najważniejszą cechą tej usługi jest fakt, iż jest ona zupełnie niezależna od TP S.A., gdyż bazuje na sieci szkieletowej zbudowanej przez Energis Polska.
Fajek
26 marca 2003 15:00
Jak można się było spodziewać rynek gier komputerowych nie mógł przejść obojętnie obok wydarzeń, które rozgrywają się w Iraku. Jak poniżej informuje mój redakcyjny kolega mod „Desert Combat” stanie się niedługo płatnym rozszerzeniem, a ponadto amerykańscy sprzedawcy donoszą, iż gwałtownie wzrosło zainteresowanie grami o tematyce wojennej. Z kolei w Niemczech, państwie negatywnie odnoszącym się do amerykańskiej inwazji na Irak, zabroniono wystawiać na półkach i witrynach sklepowych gry Command & Conquer: Generals.
Przemysław Bartula
26 marca 2003 11:29
Po sieci krąży lista gier, które rzekomo mają zostać wydane przez europejski oddział korporacji Sega w następnych 12 miesiącach. Taki stan rzeczy, tj. ów plan, wprowadził małe zamieszanie, gdyż nikt oficjalnie nie potwierdził prac nad niektórymi produkcjami. Jeżeli jednak zapowiedzi okażą się być prawą, to czeka nas wysyp naprawdę ciekawych tytułów...
Krzysztof Bartnik
26 marca 2003 07:30