W dniu dzisiejszym korporacja Konami, a konkretnie jej europejski oddział, poinformowała o pracach nad grą akcji, roboczo zatytułowaną The Regiment. Tytuł ten napędzany będzie silnikiem Unreal a przygodę z nim przeżyją posiadacze PlayStation 2 oraz komputerów osobistych klasy PC. Planowana data wydania gry nie została jeszcze konkretnie ustalona ale umiejscowiona zostanie gdzieś w okolicach przyszłego roku.
Maciej Myrcha
20 sierpnia 2004 15:40
Conflict: Vietnam to kolejna gra z serii „Konfliktów” (dwie poprzednie części to Conflict: Desert Storm i Conflict: Desert Storm II), która tym razem przeniesie nas w rejony strać na terenie Wietnamu w latach 1966-1969. Gra ukaże się w Wielkiej Brytanii 3 września tego roku, tymczasem ujawniono dziewięć umiejętności jakie będą mogli posiąść członkowie naszego oddziału. To właśnie eksperci w posługiwaniu się danym rodzajem broni będą wchodzić w skład naszej drużyny, co pozwoli dostosować styl gry do indywidualnych upodobań każdego gracza.
Daniel Sodkiewicz
20 sierpnia 2004 15:15
Drugi dzień Games Convention trwa. Dzisiaj prezentujemy kolejną garść zdjęć na zaostrzenie apetytu przed ostatecznym sprawozdaniem z targów. Wszystko w przerwie obiadowej, chwili wytchnienia od bieganiny za materiałami – ludźmi robiącymi gry, dziewczynami prezentującymi gry oraz rozbłyskującymi monitorami, na których te gry widać.
Rafał Swaczyna
20 sierpnia 2004 14:36
Jako Polacy, i w ogóle Europejczycy, nie interesujemy się futbolem amerykańskim. Uważam jednak, że biorąc pod uwagę sportową gałąź rynku gier komputerowych sporo tracimy. Tytuły, w których wielcy faceci gonią za jajowatą piłką, są według wielu uznawane za najlepsze wśród sportowych produkcji firmy EA Sports i gier sygnowanych logiem ESPN. Nie powinno więc nikogo dziwić, że w ciągu trzech tygodni sprzedano w Stanach Zjednoczonych ponad 2,1 miliona egzemplarzy futbolowych gier.
Tomasz Wróblewski
20 sierpnia 2004 13:29
Def Jam: Fight for NY to gra przeznaczona na konsole Xbox, PlayStation 2 i GameCube, w której toczymy uliczne bijatyki na pięści wcielając się w znane postacie hip-hopowego światka. Aby dodatkowo uatrakcyjnić graczom rozrywkę i dać kolejny powód do zakupu ich produktu, twórcy zapewnili graczom atrakcje związane z darmowym otrzymaniem singla „Jingle Baby" z najnowszego album znanego rapera.
Daniel Sodkiewicz
20 sierpnia 2004 11:43
Ledwo wczoraj mieliśmy przyjemność informować o europejskiej redukcji cen konsol SONY Playstation 2 oraz Microsoft Xbox, a dziś otrzymaliśmy wiadomość z polskiego oddziału koncernu SONY, iż cena PS2 spadła i w naszym kraju do poziomu 699PLN. Mowa tu o modelu ze srebrną obudową oraz kontrolerem Dual Shock 2, z możliwością odtwarzania płyt DVD-R/RW +/-, trybem cichej pracy i wbudowanym odbiornikiem podczerwieni do pilota DVD. Przypomnę, że jeszcze w ubiegłym tygodniu za Playstation 2 musieliśmy zapłacić 999 PLN.
Przemysław Bartula
20 sierpnia 2004 11:02
Koncern Majesco nie próżnuje. Im bliżej do październikowej premiery programu BloodRayne 2, tym w mediach coraz więcej rewelacji związanych z ponętną dhampirzycą. Jak podała ostatnio oficjalna strona gry, Rayne wystąpi już wkrótce w teledysku znanej grupy rockowej Evanescence a także w magazynie Playboy.
Krystian Smoszna
20 sierpnia 2004 07:24
Pierwszy dzień Games Convention 2004 za nami. Było tłoczno, było gorąco na dworze i jeszcze goręcej wewnątrz, gdzie atmosferę podgrzewały prezentacje dwóch setek wystawców. Wśród nich najwięksi potentaci i najbardziej oczekiwane gry. Na relację z targów jest jeszcze dużo za wcześnie, lecz na garść pierwszych wrażeń pora to najwyższa.
Borys Zajączkowski
19 sierpnia 2004 22:18
Konsorcjum wydawnicze Majesco zaanonsowało w dniu dzisiejszym nową grę akcji, Jaws. Tytuł ten w całości opiera się na kinowym przeboju koncernu Universal Pictures, „Szczęki”. Premiera komputerowego odpowiednika popularnego obrazu filmowego przewidziana została na przyszły rok, dokładnie trzydzieści lat od debiutu dzieła Stevena Spielberga.
Włodarczak Adam
19 sierpnia 2004 14:00
NBA Live 2005, nowa odsłona popularnej serii gier o koszykówce (północno-amerykańska liga National Basketball Association), na światowe półki z grami komputerowymi trafi 5 października, br. – poinformowali przedstawiciele konsorcjum wydawniczego Electronic Arts na łamach oficjalnej strony internetowej rzeczonej gry. Nasz rodzimy oddział EA nie ustalił jeszcze polskiej daty premiery.
Włodarczak Adam
19 sierpnia 2004 11:09
Mocnym uderzeniem zakończyli wczorajszy dzień przedstawiciele korporacji Microsoft oraz Sony. Najpierw przedstawiciele tej pierwszej firmy ogłosili, że ich sztandarowa konsola, Xbox, od 27 sierpnia w Europie kosztować będzie 110 funtów, czyli równe 723 PLN. Chwilę później do akcji wkroczyli ludzie Sony – cena PlayStation 2 spadnie do jeszcze niższego pułapu! 105 funtów (690 PLN) – trzeba przyznać, że jest to bardzo atrakcyjna propozycja.
Włodarczak Adam
19 sierpnia 2004 09:19
Końcówka tego roku zapowiada się bardzo interesująco dla miłośników wirtualnych, nielegalnych, nocnych wyścigów i tuningowania samochodów. Street Racing Syndicate, Juiced, Need For Speed: Underground 2, Midnight Club 3: DUB Edition - te tytuły z pewnością są dla nich pozycjami z kategorii "musisz-mieć". Tymczasem, prace nad pierwszym tytułem z powyższej listy zostały już zakończone (mowa o wersjach: PS2, Xbox oraz GCN) i całość powinna trafić do sprzedaży dokładnie 31 sierpnia (wydanie PC powinno zadebiutować na jesieni).
Krzysztof Bartnik
19 sierpnia 2004 09:10
Od momentu rynkowego debiutu (styczeń 2004) na konsolach: PlayStation 2, Xbox oraz GameCube, pudełka z grą Sonic Heroes trafiły do ponad 1,83 miliona graczy. Nic więc dziwnego, iż firma Sega postanowiła pokazać przygody tytułowego jeża także posiadaczom PeCetów - dzisiaj oficjalnie zapowiedziano przygotowanie stosownej konwersji.
Krzysztof Bartnik
19 sierpnia 2004 08:42
Według doniesień korporacji Capcom, Viewtiful Joe 2 - sequel jednej z ciekawszych bijatyk ostatnich miesięcy - powinien trafić na sklepowe półki zachodnich sklepów 23 listopada bieżącego roku (gra trafi równocześnie na konsole: Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube). Niedługo potem pojawi się wersja przeznaczona na europejski rynek (PAL).
Krzysztof Bartnik
19 sierpnia 2004 07:21
Firma Codemasters podała do wiadomości, że jako specjalny dodatek w grze Colin McRae Rally 2005 znajdziemy samochód Nissan Pickup-Dakar 2004. Został on dodany na wyraźne żądanie samego Colina.
CDP.pl Press Release
18 sierpnia 2004 17:35
Amerykański oddział konsorcjum wydawniczego Electronic Arts poinformował na oficjalnej stronie internetowej NHL 2005, że najnowsza odsłona z tego popularnego cyklu gier o hokeju na lodzie, trafi do rąk graczy 21 września. Premierą jednocześnie cieszyć będą się mogli posiadacze czterech platform: komputerów klasy PC oraz konsol Xbox, GameCube i Playstation 2. W Polsce gra pojawi się nieco później, w październiku br.
Włodarczak Adam
18 sierpnia 2004 14:52
Przez kilka ostatnich lat seria Total Club Manager firmowana przez EA Sports wyrobiła sobie uznaną markę wśród miłośników menadżerów. Najnowsza część ma zapewnić fanom rozgrywkę na najwyższym poziomie - autorzy oferują nam m.in. rozwiniętą bazę danych (z większą liczbą licencjonowanych lig, zespołów, graczy), poprawiony i bardziej realistyczny model taktyczny oraz ulepszoną grafikę 3D.
Andrzej Mielczarek
18 sierpnia 2004 14:41
Euro Rally Champion (znany również pod nazwą Rally UK) to produkt, który zdaniem jego twórców „da wirtualnym kierowcom zarówno ogromną porcję adrenaliny i emocji zręcznościowego rajdu, jak i precyzyjnie odwzorowany realizm symulacji jazdy samochodem”. Co jednak najważniejsze, opublikowano właśnie nowe screenshoty oraz podano oficjalną datę premiery gry.
Daniel Sodkiewicz
18 sierpnia 2004 10:10
Lada dzień czeka nas PeCetowa premiera gry Silent Hill 4: The Room. Branżowe serwisy wolą się jednak zajmować sprawami bardziej odległymi, stąd informacje na temat piątej części horroru. Zachodni Eurogamer.net donosi, że Silent Hill 5 rzeczywiście jest w produkcji, lecz jego wydanie planowane jest wyłącznie na jedną z nadchodzących konsol nowej generacji.
Tomasz Wróblewski
18 sierpnia 2004 09:55
Odkąd koncern BAM! Entertainment w lutym tego roku nabył studio developerskie VIS Entertainment i tym samym prawa do wydania drugiej odsłony State of Emergency, jakoś niewiele słychać o produkcji tej gry. Do sieci przedostają się szczątkowe informacje a jakby tego było mało, zapowiadana już od dawno premiera ciągle się opóźnia.
Krystian Smoszna
18 sierpnia 2004 08:03