Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2021, 15:04

autor: hexx0

New World największą premierą Steama w 2021 roku

Debiutujące dziś New World jest największą premierą Steama w 2021 roku. Liczba jednocześnie grających osób ciągle rośnie. MMORPG od Amazon Games zdetronizowało Valheim, do którego należał dotychczasowy rekord.

Aktualizacja:

Nie trzeba było długo czekać na pobicie rekordu ustanowionego przez Valheim. New World przyciągnęło 499 tysięcy jednocześnie grających osób na Steamie, a ich liczba ciągle rośnie.

New World największą premierą Steama w 2021 roku - ilustracja #1
Źródło: Steam.

Co ciekawe, choć według danych Steama w New World gra obecnie pół miliona osób, to statystyki prezentowane na stronie NewWorldStatus.com pokazują, że tak naprawdę w produkcji bawi się około 300 tysięcy użytkowników platformy Valve – reszta czeka w gigantycznych kolejkach.

Oryginalna wiadomość:

New World zaliczyło świetny start na Steamie. W chwili, gdy piszę te słowa, w MMORPG od Amazon Games gra ponad 400 tysięcy osób. Tym samym jest to druga największą premiera na platformie Valve w tym roku. Biorąc pod uwagę, że w niektórych regionach świata tytuł nie został jeszcze oficjalnie udostępniony, nie można wykluczyć, iż pobije on rekord ustanowiony przez Valheim – wynosi on 498 tysięcy jednocześnie grających osób.

New World największą premierą Steama w 2021 roku - ilustracja #2
Źródło: Steam.

Co istotne, obydwie produkcje wyszły wyłącznie na PC i są dostępne tylko na Steamie. Oznacza to, że powyższe statystyki obrazują pełne zainteresowanie danym tytułem, a nie tylko ograniczony do jednej platformy wycinek całości.