Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 listopada 2020, 14:05

autor: Karol Laska

Netflix z nowym serialem o szpiegach. Jego twarzą Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger ani myśli o kończeniu swojej aktorskiej kariery, a jego następnym projektem ma być przygodowy serial Netflixa, w którym zagra szpiega.

Legendarne hasło z Terminatora „I’ll be back” wypowiedziane przez Arnolda Schwarzeneggera odnosi się wręcz idealnie do jego całej zawodowej kariery. Bo kiedy myślimy, że zawiesi rękawice na kołku, to on wychodzi z kolejnym intrygującym projektem. Ostatnio wrócił do roli T-800 w Mrocznym przeznaczeniu, a jedną z jego następnych kreacji ma być postać szpiega w nadchodzącym, jeszcze niezatytułowanym serialu Netflixa (via Deadline).

Produkcja będzie kolejnym owocem współpracy amerykańskiej platformy streamingowej ze Skydance Television – ich wcześniejsze wspólne dzieła to chociażby Grace & Frankie czy też cyberpunkowe Altered Carbon. Serial ma łączyć ze sobą elementy gatunku szpiegowskiego z przygodowym. Nie znamy jeszcze jego dokładnej daty premiery.

Netflix z nowym serialem o szpiegach. Jego twarzą Arnold Schwarzenegger - ilustracja #1
Arnold współpracować będzie z Monicą Barbaro (na zdjęciu).

Funkcję showrunnera pełni Nick Santora – uznany nowojorski scenarzysta, maczający swoje palce między innymi przy takich telewizyjnych hitach jak Rodzina Soprano, Skazany na śmierć czy Prawo i porządek. Aktualnie pracuje także nad serialem dla Amazona w uniwersum Jacka Reachera.

Według doniesień portalu Deadline Arnoldowi Scharzeneggerowi będzie partnerować na ekranie Monica Barbaro, którą niedługo zobaczymy w Top Gun: Maverick. Wcześniej natomiast występowała w serialach pokroju Chicago Justice oraz The Good Cop. Produkcja Netflixa ma właśnie opierać się na relacji dwójki postaci wykreowanych przez wspomnianych aktorów, czyli burzliwych szpiegowskich przygodach ojca z córką.