Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 marca 2019, 13:00

autor: Frozen

Netflix stworzy show w stylu Bandersnatch z Bearem Gryllsem

Serwis streamingowy Netflix zapowiedział nowy interaktywny serial pod tytułem You vs. Wild. Głównym bohaterem programu będzie znany brytyjski podróżnik Bear Grylls. O tym, jak potoczą się jego losy w produkcji, zadecydują bezpośrednio widzowie.

Serial zadebiutuje już w kwietniu. - Netflix stworzy show w stylu Bandersnatch z Bearem Gryllsem - wiadomość - 2019-03-19
Serial zadebiutuje już w kwietniu.

Bear Grylls, brytyjski podróżnik i bohater emitowanego w latach 2006-2011 na Discovery Channel programu Szkoła przetrwania (ang. Man vs. Wild), jeszcze w tym roku powróci w zupełnie nowej produkcji zatytułowanej You vs. Wild. Nie będzie to jednak tradycyjne show, a interaktywny serial stworzony przez Netfliksa, gdzie to my (jako widzowie) będziemy podejmować decyzje, a Bear Grylls będzie je posłusznie wykonywał. Podobnie jak w Black Mirror: Bandersnatch, w kluczowych momentach filmu oglądający program dostanie dwie opcje do wyboru, zaś akcja serialu będzie się płynnie dostosowywać do podejmowanych przez widza decyzji.

Todd Yellin, wiceprezes ds. produktu w serwisie Netflix, zapewniał podczas zakończonej niedawno konferencji FICCI-Frames w Mumbaju, że zachęcona sukcesem Bandersnatch firma zamierza zainwestować w więcej tego typu produkcji. Mimo wszystko nikt się chyba nie spodziewał, że kolejny tytuł dostaniemy tak szybko. Liczący osiem odcinków pierwszy sezon You vs. Wild zadebiutuje już 10 kwietnia.

Pierwszą interaktywną produkcją na Netfliksie była animacja dla dzieci Kot w butach: Uwięziony w baśni, której światowa premiera miała miejsce 20 czerwca 2017 roku. Po tej kreskówce pojawiło się jeszcze kilka innych tytułów kierowanych do najmłodszych, w tym mocno uproszczona wersja gry Minecraft: Story Mode od studia Telltale Games. Pierwszym (i do tej pory jedynym) interaktywnym filmem aktorskim dla dorosłego widza stworzonym przez platformę Netflix był Black Mirror: Bandersnatch.