Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 5 maja 2020, 17:25

autor: Vergil

Netflix prezentuje zwiastun Sił Kosmicznych – nowej komedii SF

Jeszcze w tym miesiącu na platformie Netflix zadebiutuje serial Siły Kosmiczne od twórców popularnego Biura. Steve Carell wcieli się w nim w rolę dowódcy nowo powstałych amerykańskich Sił Kosmicznych... co niekoniecznie będzie szczytem jego marzeń.

W SKRÓCIE:
  1. 29 maja na platformie Netflix zadebiutuje serial komediowy pod tytułem Siły Kosmiczne;
  2. opowie on o perypetiach dowódcy tytułowego szóstego rodzaju armii Stanów Zjednoczonych;
  3. w Siłach Kosmicznych wystąpią między innymi: Steve Carell, John Malkovich, Diana Silvers, Tawny Newsome oraz Ben Schwartz.

Platforma Netflix opublikowała zwiastun swojego nowego serialu komediowego science fiction. Siły Kosmiczne zadebiutują 29 maja, a opowiedzą o perypetiach Marka R. Nairda (w tej roli Steve Carell), któremu przyszło stanąć na czele tytułowego szóstego rodzaju armii Stanów Zjednoczonych.

Choć główny bohater marzył o dowodzeniu Siłami Powietrznymi USA, został powołany na stanowisko dowódcy tytułowych Sił Kosmicznych. Od tej pory będzie musiał współpracować z rozmaitymi naukowcami i astronautami, wykonując nadchodzące „z góry” (a więc z Białego Domu) polecenia. Mowa między innymi o szybkim powrocie człowieka na Księżyc czy całkowitym zdominowaniu kosmosu przez Amerykę (nim zrobi to ktoś inny). Oprócz Steve’a Carella w Siłach Kosmicznych wystąpią między innymi: John Malkovich, Diana Silvers, Tawny Newsome oraz Ben Schwartz.

Za serialem stoją twórcy popularnego Biura – Steve Carell wcielił się w głównego bohatera, Greg Daniels objął stanowisko showrunnera, natomiast Howard Klein z wytwórni 3Arts to jego producent wykonawczy. Siły Kosmiczne powstawały pod czujnym okiem ekspertów, jak astronauci, naukowcy oraz Mark Vazquez, który doradzał autorom w kwestiach militarnych.

A jak w ogóle doszło do powstania tego serialu? Otóż jak można wyczytać w oficjalnej informacji prasowej, pomysłodawcą serialu była platforma Netflix. Początkowo Carell i Daniels dysponowali jedynie tytułem, jednak po wielu spotkaniach kreatywnych i burzach mózgów zaczęła klarować się wizja zarówno postaci głównego bohatera, jak i czekających go przygód. Ambicją twórców było przy tym nie tylko rozśmieszenie widzów, lecz również oddanie z należytym szacunkiem wojskowych cech głównego bohatera oraz tematyki podboju kosmosu. O tym, czy im się to udało, przekonamy się za nieco ponad trzy tygodnie.

Netflix prezentuje zwiastun Sił Kosmicznych – nowej komedii SF - ilustracja #1
Dowodzenie Siłami Kosmicznymi Stanów Zjednoczonych to ciężki kawałek chleba.
  1. Oficjalna strona internetowa platformy Netflix
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.