Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 31 maja 2019, 12:29

autor: Froozyy

Netflix prezentuje nowy serial fantasy - The Dark Crystal: Age of Resistance

Netflix zapowiedział nowy serial fantasy, The Dark Crystal: Age of Resistance – prequel filmu Ciemny kryształ z 1982 roku. Przy okazji zaprezentował pierwszy zwiastun produkcji, która zadebiutuje 30 sierpnia bieżącego roku. Pierwszy sezon będzie miał 10 odcinków.

Netflix prezentuje nowy serial fantasy - The Dark Crystal: Age of Resistance - ilustracja #1
Ponowną wizytę na planecie Thra złożymy pod koniec szkolnych wakacji.

W sieci pojawił się pierwszy trailer nowego serialu Netflixa, zatytułowanego The Dark Crystal: Age of Resistance (pol. Ciemny kryształ: Czas buntu). Jest to prequel przygodowego filmu fantasy Ciemny kryształ z 1982 roku, który został opracowany przez twórcę muppetów, Jima Hensona. Jego akcja dzieje się na planecie Thra, na której mordercze rządy sprawuje starożytna rasa Skeksisów. Fabuła opowiada o młodym Jenie, przedstawicielu wymierającej rasy Gelflingów, który poszukuje zaginionego odłamka tytułowego ciemnego kryształu, by obalić tyranię. Jest to kultowa produkcja, odznaczająca się użyciem w niej marionetek jako bohaterów.

Akcja serialu toczy się przed wydarzeniami z kinowego oryginału. Bohaterami jest trójka Gelflingów (Rian, Brea i Deet), która odkrywa przerażający sekret mocy Skeksisów i wznieca powstanie przeciwko ich władcy. Za produkcję odpowiada firma założona przez twórcę pierwowzoru – Jim Henson Company – która poszła w jego ślady i również użyła marionetek. Głosów głównym bohaterom użyczyli Taron Egerton (Rocketman, Kingsman), Anya Taylor-Joy (The Witch) oraz Nathalie Emmanuel (Gra o tron). Premierę serialu na platformie Netflix zapowiedziano na 30 sierpnia 2019 roku. Zostanie wówczas udostępniony cały sezon, zawierający 10 odcinków.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.