Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 grudnia 2018, 12:00

autor: Frozen

Netflix podał listę najdłużej oglądanych seriali w 2018 roku

Netflix ujawnił, które tytuły były najchętniej oglądane seryjnie (ang. binge-watching) w tym roku w Stanach Zjednoczonych. Lista nie jest tak oczywista, jak mogłoby się z pozoru wydawać.

Na listę trafiły tytuły z najwyższym średnim czasem oglądania na jedną sesję. - Netflix podał listę najdłużej oglądanych seriali w 2018 roku - wiadomość - 2018-12-12
Na listę trafiły tytuły z najwyższym średnim czasem oglądania na jedną sesję.

Binge-watching to zjawisko, które polega na oglądaniu wielu odcinków jednego serialu w krótkim odstępie czasu, zazwyczaj w formie maratonu od dwóch do sześciu odcinków pod rząd. Netflix ujawnił właśnie listę seriali, które były najchętniej oglądane w binge-watchingu w okresie od 1 stycznia 2018 roku do 28 listopada 2018 roku. Jak przystało na serwis powszechnie znany z niedzielenia się wynikami oglądalności swoich produkcji, lista ma kolejność przypadkową i dotyczy wyłącznie terytorium Stanów Zjednoczonych.

On My Block

Komedia o dojrzewaniu stworzona przez Lauren Iungerich, Eddiego Gonzaleza i Jeremy'ego Hafta. Opowiada o czwórce przyjaciół z kiepskiej dzielnicy Los Angeles, która szykuje się do rozpoczęcia nauki w liceum. Pierwszy sezon liczy 10 odcinków. Drugi został zamówiony przez Netfliksa w kwietniu tego roku.

Making a Murderer: Część 2

Kontynuacja serii true crime śledzącej losy dwóch skazańców: Stevena Avery'ego i Brendana Dasseya. Czy popełnili zbrodnie, za które zostali skazani? Obejrzyjcie i sami wyciągnijcie wnioski. Druga część, tak samo jak pierwsza, składa się z 10 odcinków. Autorami serialu są Laura Ricciardi i Moira Demos.

Trzynaście Powodów: Sezon 2

Pierwszy sezon serialu stworzył Brian Yorkey na podstawie książki Thirteen Reasons Why autorstwa Jay Asher. Drugi toczy się wokół procesu sądowego mającego wyjaśnić przyczyny samobójstwa bohaterki z poprzedniego sezonu. Pierwsza seria zdobyła uznanie krytyków, druga została przyjęta dużo gorzej, a premiera trzeciej już w 2019 roku.

Last Chance U: INDY

Trzeci sezon dokumentu o futbolu amerykańskim przenosi widza do Independence Community College w Kansas. Pozycja raczej mało interesująca dla ludzi spoza USA.

Bodyguard

Nie mylić z filmem The Bodyguard z Kevinem Costnerem i Whitney Houston w rolach głównych. Bodyguard, o którym tutaj mowa, to brytyjski serial opowiadający o weteranie wojennym, który po powrocie z Afganistanu zostaje ochroniarzem pani minister spraw wewnętrznych. W roli głównej występuje Richard Madden (możecie go kojarzyć z roli Robba Starka w Grze o Tron). Pierwszy sezon liczy 6 odcinków.

Fastest Car

Reality show, w którym kierowcy supersamochodów stają do wyścigu z kierowcami nietypowych, przerobionych aut. Serial liczy osiem odcinków. Drugi sezon zadebiutuje w 2019 roku.

Nawiedzony Dom Na Wzgórzu

10-odcinkowy horror na podstawie powieści The Haunting of Hill House autorstwa Shirley Jackson. Za ekranizację odpowiada Mike Flanagan. Serial opowiada o amerykańskiej rodzinie mieszkającej w nawiedzonym domu (na wzgórzu).

Ania, nie Anna: Sezon 2

Drugi sezon ekranizacji powieści Ania z Zielonego Wzgórza autorstwa Lucy Maud Montgomery, będącej koprodukcją Netfliksa i kanadyjskiej stacji CBC Television. W sierpniu tego roku ogłoszono, że serial dostanie trzeci sezon – premiera w 2019 roku.

Insatiable

Czarna komedia stworzona przez Lauren Gussis opowiada o otyłej Patty (w tej roli Debby Ryan), która po schudnięciu postanawia zemścić się na wszystkich, którzy wcześniej dokuczali jej ze względu na wagę. Pierwszy sezon liczy 12 odcinków, drugi ma ukazać się w przyszłym roku.

Orange Is The New Black: Sezon 6

Przedostatni sezon jednej z najpopularniejszych produkcji Netfliksa. Serial oparto na książce Orange Is the New Black: My Year in a Women's Prison autorstwa Piper Kerman. Fabuła koncentruje się na losach kobiet osadzonych w żeńskim więzieniu w Nowym Jorku. Szósta seria, tak samo jak wcześniejsze, liczy 13 odcinków. Ostatni (siódmy) sezon ma mieć premierę w 2019 roku.