Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 listopada 2020, 13:30

autor: EnVakker

Netflix podaje, że Gambit królowej to najchętniej oglądany miniserial na platformie

Netflix podaje, że Gambit królowej wskoczył na pierwsze miejsce w rankingu miniseriali na platformie. Metoda, którą Netflix się posługuje, może jednak budzić zastrzeżenia.

Zgodnie ze statystykami podanymi przez Netflix, Gambit królowej pobił rekord oglądalności wśród miniseriali. W ciągu pierwszych 28 dni od premiery produkcja została odtworzona na 62 milionach kont użytkowników.

Netflix podaje, że Gambit królowej to najchętniej oglądany miniserial na platformie - ilustracja #1
Gambit królowej (2020)

Warto zaznaczyć, że w ogólnym rankingu wszystkich seriali, a więc także dłuższych niż jeden sezon, na pierwszym miejscu dalej pozostaje Wiedźmin, którego w analogicznym okresie od premiery odtworzyło 76 milionów widzów.

Netflix podaje, że Gambit królowej to najchętniej oglądany miniserial na platformie - ilustracja #2
Gambit królowej (2020)

Zastrzeżenia może natomiast budzić metoda, jakiej Netflix od 2019 roku używa do obliczania popularności swoich seriali. Inaczej bowiem niż w przypadku tradycyjnej telewizji, Netflixowi wystarczy że, widz zapozna się przynajmniej z dwiema minutami serialu, aby uznać to za pojedyncze odtworzenie. Liczba widzów, którzy faktycznie obejrzeli przynajmniej kilka odcinków danego serialu, może być zatem o wiele niższa.

Nie zmienia to jednak faktu, że Gambit królowej jest niekwestionowanym hitem. Produkcja stała się numerem 1 w 63 krajach, m.in. Wielkiej Brytanii, Argentynie czy Izraelu. Na Rotten Tomatoes serial dalej utrzymuje niesamowite 100% wśród ocen krytyków i 96% wśród publiczności.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.