Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 6 lutego 2019, 11:40

autor: Serek

IRCenter: Netflix najlepszym serwisem VOD w Polsce, Cda.pl najchętniej oglądanym

Z roku na rok zwiększa się popularność platform VOD w Polsce. Z badań przeprowadzonych przez firmę IRCenter wynika, że najchętniej wybierane są Netflix i Cda.pl. Raport pokazuje także, że oglądamy treści na wielu urządzeniach.

Netflix najlepszą platformą VOD w Polsce, tak twierdzą ankietowani. - IRCenter: Netflix najlepszym serwisem VOD w Polsce, Cda.pl najchętniej oglądanym - wiadomość - 2019-02-06
Netflix najlepszą platformą VOD w Polsce, tak twierdzą ankietowani.

Serwis Wirtualne Media opublikował raport dotyczący najchętniej wybieranych przez Polaków serwisów VOD. Badanie przeprowadziła firma IRCenter. Największą popularnością może cieszyć się Cda.pl, z którego korzysta najwyższy odsetek polskich internautów. Wynosi on 29%. Na drugim miejscu znalazł się Netflix, którego ogląda 21% użytkowników. Na najniższym stopniu podium znalazły się ex aequo Ipla.tv oraz Player.pl, oglądane przez 20% badanych.

IRCenter: Netflix najlepszym serwisem VOD w Polsce, Cda.pl najchętniej oglądanym - ilustracja #2

Mimo mniejszej popularności Netfliksa względem Cda.pl, serwis został najlepiej ocenianą platformą VOD w Polsce. Przy ocenie wzięto pod uwagę cztery aspekty: różnorodność dostępnych tytułów, jakość streamingu, szybkość dodawania nowości, a także obecność reklam. W każdej z tych kategorii wygrał Netflix. Chociaż Cyfrowy Polsat oraz HO również mocno zaznaczyły swoją obecność.

IRCenter: Netflix najlepszym serwisem VOD w Polsce, Cda.pl najchętniej oglądanym - ilustracja #3

Co ciekawe, okazuje się, że lubimy oglądać nasze ulubione seriale i filmy na więcej niż jednym urządzeniu. Najbardziej multikanałowym serwisem również okazał się Netflix. Najpopularniejszą platformą na komputerach jest natomiast Zalukaj.com, telewizyjną zaś Cyfrowy Polsat. Jeżeli chodzi o możliwość oglądania treści na wielu urządzeniach, wysoko znalazł się również Showmax, który oficjalnie zakończył działalność w Polsce.

IRCenter: Netflix najlepszym serwisem VOD w Polsce, Cda.pl najchętniej oglądanym - ilustracja #4

Badanie przeprowadzone przez firmę IRCenter wykonano metodą CAWI - ankiety internetowej na reprezentatywnej pod względem płci, wieku oraz wielkości miejscowości zamieszkania grupie osób. Próbę badawczą stanowiło 1020 internautów.

  1. Oficjalna strona internetowa CDA
  2. Oficjalna strona internetowa Netfliksa
  3. Netflix w lutym - w ofercie ostatni Mad Max i Nightflyers
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.