Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 marca 2021, 13:23

autor: Karol Laska

Netflix i twórcy Stranger Things zekranizują powieść Stephena Kinga

Bracia Duffer połączą siły ze Stevenem Spielbergiem i wspólnie wyprodukują nowy serial dla Netfliksa. Ten będzie przygodową produkcją fantasy opartą na bestsellerowej powieści Stephena Kinga oraz Petera Strauba pod tytułem Talizman.

Niebo jest niebieskie, trawa jest zielona, a Netflix produkuje nowy serial. Będzie to kolejne fantasy z zacięciem przygodowym – tym razem oparte na powieści o nazwie Talizman napisanej przez Stephena Kinga oraz Petera Strauba (via The Hollywood Reporter). Ta, po swojej premierze w 1984 roku, stała się niekwestionowanym hitem sprzedażowym.

Jej historia skupia się na podróży chłopca poszukującego potężnego artefaktu, czyli wspomnianego w tytule książki Talizmanu. Ów relikt pomoże bohaterowi w uratowaniu zarówno życia jego matki, jak i całego świata. Najpierw jednak należy takowy przedmiot znaleźć, a nie będzie to zadanie łatwe i pozbawione atrakcyjnych od strony fabularnej przeżyć.

Netflix i twórcy Stranger Things zekranizują powieść Stephena Kinga - ilustracja #1
Ktoś z Was czytał może Talizman?

Wiemy także, kto zabierze się za produkcję serialu. W projekt zaangażują się bracia Duffer znani przede wszystkim z popularnego Stranger Things, jak i Steven Spielberg wraz ze swoją telewizyjną wytwórnią Amblin Television. Showrunnerem dzieła będzie Curtis Gwinn, który maczał swoje palce przy scenariuszach do takich tytułów jak Pozostawieni, The Walking Dead czy Narcos. W procesie produkcyjnym pomoże również Stephen King.

Nie wiemy, kiedy spodziewać się premiery 1. sezonu Talismanu, ale należy wziąć pod uwagę, że bracia Duffer pracują jeszcze nad 4. częścią Stranger Things, która ma pojawić się Netfliksie przed końcem tego roku.

  1. Strona internetowa Netfliksa