Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 czerwca 2019, 13:48

autor: Frozen

Netflix i DreamWorks tworzą serial animowany Jurassic World

Studio DreamWorks Animation wyprodukuje dla Netfliksa serial animowany pod tytułem Jurassic World: Camp Cretaceous, którego akcja toczyć się będzie równolegle z oryginalnym filmem z 2015 roku.

Produkcja przeznaczona będzie dla młodszych odbiorców. - Netflix i DreamWorks tworzą serial animowany Jurassic World - wiadomość - 2019-06-05
Produkcja przeznaczona będzie dla młodszych odbiorców.

Platforma Netflix ogłosiła, że studio DreamWorks Animation wyprodukuje serial animowany Jurassic World: Camp Cretaceous, którego akcja toczyć się będzie w tym samym czasie, co wyreżyserowany przez Colina Trevorrowa film Jurassic World z 2015 roku. Przeznaczony dla młodszych widzów tytuł opowie o grupie sześciu nastolatków spędzających czas w obozie kempingowym po drugiej stronie Isla Nublar. Gdy wyspa zostaje opanowana przez dinozaury, dzieciaki zostają odcięte od świata. Czy uda im się przetrwać? Biorąc pod uwagę, że to serial dla dzieci – pewnie tak. Pierwszy sezon Jurassic World: Camp Cretaceous pojawi się na platformie Netflix w 2020 roku.

Showrunnerami serialu są Scott Kreamer (Pinky Malinky, Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości) i Lane Lueras (Kung Fu Panda: The Paws of Destiny, Przygody Kota w Butach). Wśród producentów wykonawczych serii wymieniani są: Steven Spielberg, Frank Marshall i Colin Trevorrow. Jurassic World: Camp Cretaceous wchodzi w skład trwającej od kilku lat umowy pomiędzy Netfliksem i DreamWorks Animation na produkcję familijnych filmów oraz seriali animowanych. W wyniku współpracy ukazało się już 18 oryginalnych tytułów, w tym Dzieciak rządzi: Znowu w grze, She-Ra i księżniczki mocy, czy też Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii autorstwa Guillermo del Toro.

Film Jurassic World z 2015 roku to czwarta część kinowego cyklu Park Jurajski, zapoczątkowanego przez Stevena Spielberga w 1993 roku. Tytuł doczekał się sequela w postaci Jurassic World: Upadłe królestwo w reżyserii J.A. Bayony, a w przygotowaniu jest już kolejna część serii – Jurassic World 3. Jej premierę zaplanowano na 2021 rok.