Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2013, 10:05

autor: Adrian Werner

Nelly Cootalot: The Fowl Fleet! - sukces gry przygodowej o piratach na Kickstarterze

Sukcesem zakończył się Kickstarter pirackiej przygodówki Nelly Cootalot: The Fowl Fleet! Dzięki zebranym środkom autorzy będą mogli dokończyć produkcję i wypuścić grę w przyszłym roku na pecety.

W Nelly Cootalot: The Fowl Fleet! zagramy w przyszłym roku. - Nelly Cootalot: The Fowl Fleet!  - sukces pirackiej przygodówki na Kickstarterze - wiadomość - 2013-06-30
W Nelly Cootalot: The Fowl Fleet! zagramy w przyszłym roku.

Lista kickstarterowych sukcesów uległa wydłużeniu o kolejną produkcję. Jest nią przygodówka Nelly Cootalot: The Fowl Fleet!, która w zakończonej właśnie akcji zebrała 20 tysięcy funtów, czyli o pięć tysięcy więcej niż wynosiła kwota minimalna. W planach jest jedynie wersja pecetowa, a premiera zapowiedziana została na czerwiec przyszłego roku.

  1. Nelly Cootalot: The Fowl Fleet! – strona Kickstartera
  2. Nelly Cootalot: The Fowl Fleet! – oficjalna strona gry

W grze wcielimy się w młodą dziewczynę imieniem Nelly Cootalo, która uwielbia wszystko co związane jest z piratami. Opowieść rozpoczyna się, gdy zły Baron Białobrody porywa stada ptaków i następnie za pomocą hipnozy zmusza je do posłuszeństwa własnym rozkazom. Będziemy musieli odkryć zamiary łotra oraz znaleźć sposób na pokrzyżowanie jego planów. Podczas przygód m.in. pokierujemy statkiem powietrznym, odszukamy zaginiony skarb Williama Krwawobrodego, oskubiemy arystokratów z ich oszczędności i staniemy sie inspiracją dla nowej pieśni.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Nelly Cootalot: The Fowl Fleet! stanowić ma klasyczną przygodówkę z interfejsem point-n-click. Rozgrywka polegać więc będzie głównie na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Cała gra wykonana zostanie w dwóch wymiarach, a autorzy kładą nacisk przede wszystkim na dobre dowcipy oraz ciekawe łamigłówki. W sumie w trakcie kampanii zwiedzimy ponad trzydzieści pięć lokacji i spotkamy ponad czterdzieści pięć postaci.

Nelly Cootalot: The Fowl Fleet!  - sukces pirackiej przygodówki na Kickstarterze - ilustracja #2

Nelly Cootalot: The Fowl Fleet! jest komercyjną kontynuacją darmowej przygodówki Nelly Cootalot: Spoonbeaks Ahoy! z 2007 roku. Prezentuje ona naturalnie znacznie niższy poziom wykonania niż zapowiadana kontynuacja, ale warto ją pobrać, gdyż oferuje wyśmienity scenariusz oraz ciekawe zagadki i daje dobre pojęcie o tym, w jaki styl celują autorzy w części drugiej.