Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 września 2015, 12:50

Need for Speed: No Limits otrzymało nowy zwiastun

Firma Electronic Arts wypuściła nowy zwiastun Need for Speed: No Limits, czyli mobilnej gry wyścigowej, nad którą pracuje znane z serii Real Racing studio Firemonkeys.

Firma Electronic Arts właśnie wypuściła nowy zwiastun z mobilnej gry wyścigowej Need for Speed: No Limits. Powinno to uspokoić fanów serii, którzy obawiali się o losy tego projektu.

Powody do obaw są spore, gdyż od dłuższego czasu wokół tej gry było cicho. Została ona zapowiedziana w zeszłym roku i początkowo prace postępowały w typowym dla rynku mobilnego szybkim tempie. Wczesna wersja projektu zadebiutowała zresztą w kilku krajach w styczniu, w ramach tzw. soft-launcha. Fakt, że to tej pory nie doczekaliśmy się premiery światowej sugeruje, że produkcja natrafiła na poważne problemy. Opóźnienia takich rozmiarów zazwyczaj powodowane są koniecznością wprowadzenia dużych zmian w rozgrywce i modelu biznesowym. Fakt, że otrzymaliśmy teraz nowy zwiastun daje jednak nadzieję, że autorzy są bliscy ukończenia prac i wkrótce będziemy mogli własnoręcznie sprawdzić jakie ulepszenia wymagały dodania tylu miesięcy do cyklu deweloperskiego.

Do tej pory marka Need for Speed miała dużo szczęścia do mobilnych adaptacji i większość z nich zalicza się do ścisłej czołówki najlepszych gier wyścigowych, w jakie można bawić się na smartfonach i tabletach. Od najnowszej odsłony również oczekujemy wysokiej jakości, zwłaszcza, że za jej produkcję odpowiada studio Firemonkeys, czyli autorzy wyśmienitej serii Real Racing.

W przeciwieństwie do wspomnianego cyklu, Need for Speed: No Limits postawi na czysto zręcznościowy model jazdy, gdzie zamiast realizmu priorytetem będą maksymalnie efektowne i dynamiczne wyścigi. Fabuła skoncentruje się na nielegalnych wyścigach miejskich, a kluczową rolę w zabawie odegra system tuningowania, który pozwoli w sumie na stworzenie 250 mln kombinacji.

Przypomnijmy na koniec, że Need for Speed: No Limits zmierza na urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy iOS i Android. Gra oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami i to jest praktycznie jedyny prawdziwy powód do niepokoju, gdyż do tej pory Electronic Arts często miało spore problemy z właściwą implementacją rozwiązań Free-2-Play.