Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2021, 13:44

Need for Speed 2022 może być wzorowany na NFS: ProStreet

Wpis jednej z producentek ze studia Criterion sprawił, że fani Need for Speed zaczęli podejrzewać, że kolejna odsłona cyklu zaoferuje powrót do klimatów rodem z NFS: ProStreet.

W SKRÓCIE:
  1. producenta ze studia Criterion udostępniła zdjęcia z - jak się wydaje - materiałami z nowego Need for Speed,
  2. zdjęcia szybko usunięto, więc coś jest na rzeczy,
  3. materiały przywodzą na myśl stylistykę Need for Speed: ProStreet.

W sieci pojawiły się elementy mogące sugerować, w jakim kierunku podąży kolejna odsłona cyklu Need for Speed. Taki wniosek wysnuli fani, analizując materiały udostępnione przez jedną z deweloperek ze studia Criterion. Chodzi o producentkę Helene Kiji, która pracuje w zespole od września tego roku. Wrzuciła ona na Twittera zdjęcia gadżetów, które miała otrzymać, gdy dołączyła do ekipy. Wydaje się, że pokazała więcej niż powinna, gdyż wpisy zostały szybko usunięte, ale wcześniej gracze zdążyli zrobić ich kopie.

Na zdjęciach widać fragment plakatu, który może pokazywać kolejną odsłonę Need for Speed. Pełna graffiti stylistyka przywodzi na myśl klimat Need for Speed ProStreet. Warto dodać, że Helene Kiji wcześniej pracowała w studiu Gameloft znanym z serii Asphalt, która mocno wzorowana jest na marce NFS.

Need for Speed 2022 może być wzorowany na NFS: ProStreet - ilustracja #1
Źródło: Max_Lazy_10.
Need for Speed 2022 może być wzorowany na NFS: ProStreet - ilustracja #2
Źródło: Max_Lazy_10.

Nowe doniesienia mogą Was zachęcić do odkurzenia Need for Speed: ProStreet. Jeśli chcecie wrócić do wersji pecetowej, to warto to zrobić z kilkoma przydatnymi modami:

  1. Generic Fix – ulepsza sterowanie padem, usuwa limit klatek na sekundę, dodaje pełniejsze wsparcie dla wysokich rozdzielczości szerokoekranowych oraz poprawia wiele błędów technicznych.
  2. NFSPS HUD Adapter – dopasowuje HUD do każdej rozdzielczości, także tej dodanej przez mody.
  3. NFSPS HD Reflections – ulepsza efekty odbić.
  4. NFSPS Extra Options – pozwala konfigurować grafikę i rozgrywkę w stopniu wykraczającym poza to, co oferuje oficjalne menu.
  5. Windows 10 Fix – projekt dla osób mających problem z uruchomieniem gry na nowych Windowsach.

Warto przypomnieć poprzednie plotki dotyczące następnego Need for Speed. Choć gra powstaje w studiu Criterion, to w dużej mierze odpowiadać mają za nią osoby przeniesione tam z zespołu Ghost Games, który przygotował cztery ostatnie odsłony cyklu. Mapa produkcji ma być zainspirowana miastem Chicago.

W zeszłym roku do sieci wyciekł gameplay z wczesnej wersji gry. Materiał wydaje się sugerować bardziej kolorowy i mocniej stylizowany wygląd nowego Need for Speed niż to, co oferowało kilka poprzednich części serii.

Na koniec przypomnijmy, że gra miała ukazać się jeszcze w tym roku. Duża część studia Criterion została jednak oddelegowana do wsparcia produkcji Battlefielda 2042, co spowodowało opóźnienie nowego Need for Speed.

  1. 2021 rok bez Need for Speed. Criterion pomoże w pracach nad Battlefield 6
  2. Need for Speed – strona oficjalna