Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2012, 20:45

autor: Ender

Najnowszy dodatek dla Mount & Blade: Warband przeniesie nas w czasy wojen napoleońskich

Producent gry Mount & Blade: Warband, studio Talesworld zapowiedziało, że w najbliższym czasie zadebiutuje płatny dodatek DLC dla tego tytułu, który przeniesie nas w czasy wojen napoleońskich. To skupione na rozgrywkach multiplayer rozszerzenie dostępne będzie pod tytułem Napoleonic War.

Najnowszy dodatek dla Mount & Blade: Warband przeniesie nas w czasy wojen napoleońskich - ilustracja #1

Na oficjalnej stronie Mount & Blade: Warband, studio Talesworld zapowiedziało, że w przeciągu najbliższych miesięcy premierę będzie miało obszerne DLC zatytułowane Napoleonic War. Płatny dodatek przeniesie graczy w czasy wojen napoleońskich i skupi się rozgrywkach w trybie multiplayer. Rozszerzenie powstaje na podstawie fanowskiego modu Mount & Musket: Battalion. Jego komercyjna wersja zostanie poszerzona o nowe opcje, jednostki i piątą frakcję. Obszerną listę zmian opublikowano w tym miejscu. Pieczę na produkcją DLC sprawuje Flying Squirrel Entertainment, założone przez twórców oryginalnego moda.

W DLC znajdzie się ponad 220 unikalnych jednostek należących do jednego z pięciu krajów, biorących udział w konflikcie wywołanym przez francuskiego cesarza (Francja, Prusy, Wielka Brytania, Rosja i Austria). Do naszej dyspozycji zostanie oddany szeroki wybór artylerii. Będą to zarówno standardowe działa jak i moździerze, wystrzeliwujące różne rodzaje pocisków, których dobór zależeć ma od graczy. Osoby wcielające się na polu bitwy w inżynierów mogą budować umocnienia i barykady, natomiast gracze odgrywający wojskowych muzyków dzierżących bębny czy trąbki, zagrzewać sojuszników do boju melodiami odtworzonymi na podstawie zapisków historycznych. W nowym trybie dowódcy pokierujemy natomiast własnymi oddziałami przeciwko siłom wroga. Według zapewnień producenta, rozgrywka ma opierać się na umiejętnościach i doświadczeniu grających. Tradycyjnie twórcy dbają też o realizm i zapowiadają, że zarówno mundury jak i uzbrojenie, które zobaczymy w grze, będą jak najbardziej zgodne z XIX-wiecznymi realiami.

Gra Mount & Blade: Warband ukazała się w 2010 roku i jest samodzielnym rozszerzeniem Mount & Blade, które na komputerach PC zadebiutowało siedem lat temu. Tytuły spod szyldu Mount & Blade łączą w sobie elementy gier RPG i akcji, pozwalając wcielić się w wojowników i rycerzy sprzed wieków, kładąc równocześnie duży nacisk na realizm pola walki, taktykę oraz walkę konną.