Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2014, 14:36

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – Amnesia: Mroczny Obłęd, willa Iron Mana i Jouki

W dzisiejszym wydaniu najlepszych minecraftowych projektów przedstawiamy mapę opartą na grze Amnesia: Mroczny Obłęd, zwiedzamy willę Iron Mana i trafiamy do steampunkowego Jouki.

Jak co poniedziałek przygotowaliśmy dla Was niewielki zbiór ciekawych projektów stworzonych w słynnej grze Minecraft. Tym razem przedstawiamy mapę stworzoną na podstawie survival-horroru Amnesia: Mroczny Obłęd, odwiedzamy dom Iron Mana oraz trafiamy do steampunkowej budowli Jouki.

Najlepsze minecraftowe projekty – Amnesia: Mroczny Obłęd, willa Iron Mana i Jouki - ilustracja #1

Amnesia: Mroczny Obłęd

Amnesia: Mroczny Obłęd to jeden z najsłynniejszych przedstawicieli gatunku survival-horror, który ukazał się na komputerach osobistych w 2010 roku. W produkcji wcielamy się w niejakiego Daniela. Bohater stracił pamięć i ocknął się w osiemnastowiecznym zamczysku. Szybko okazało się, że jego życie jest zagrożone, a by przeżyć musi odkryć tajemnicę strasznego miejsca. Mapa stworzona przez pierpaolo98 stara się odtworzyć przerażający klimat produkcji studia Frictional Games. Jeżeli nie boicie się spróbować, to niezbędne pliki pobierzecie z tego miejsca, gdzie znajdziecie także dodatkowe materiały graficzne, prezentujące ten projekt.

Minecraftowa Amnesia. - Najlepsze minecraftowe projekty – Amnesia: Mroczny Obłęd, willa Iron Mana i Jouki - wiadomość - 2014-12-08
Minecraftowa Amnesia.
Najlepsze minecraftowe projekty – Amnesia: Mroczny Obłęd, willa Iron Mana i Jouki - ilustracja #3
Najlepsze minecraftowe projekty – Amnesia: Mroczny Obłęd, willa Iron Mana i Jouki - ilustracja #4
Najlepsze minecraftowe projekty – Amnesia: Mroczny Obłęd, willa Iron Mana i Jouki - ilustracja #5

Willa Iron Mana

Jednym z najbardziej znanych superbohaterów jest Iron Man, który dodatkowo zyskał w ostatnich latach na popularności dzięki trzem filmom opowiadającym o jego przygodach oraz mega hicie Avengers z 2012 roku. Jak wiedzą wszyscy zainteresowani, zakuty w nowoczesną zbroję człowiek, to tak naprawdę miliarder Tony Stark, którego willę postanowiono odtworzyć w produkcji studia Mojang. Klikając przycisk play w poniższym odtwarzaczu, weźmiecie udział w krótkiej wycieczce po mieszkaniu Iron Mana.

Jouki

Na koniec pragniemy zaprezentować Jouki, czyli steampunkową lokację inspirowaną japońską kulturą. Według twórcy, mapa wyróżnia się przede wszystkim połączeniem steampunku z naturą. Całość wygląda olśniewająco i budzi podziw tym bardziej, że została stworzona przez jednego człowieka. Zdecydowanie warto rzucić okiem na ten projekt.

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie ponad 55 mln egzemplarzy.