Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 czerwca 2020, 15:09

autor: Karol Laska

Nadciąga rosyjska odpowiedź na Batmana? Poznajcie Majora Groma

W sieci pojawił się właśnie angielskojęzyczny zwiastun rosyjskiego filmu superbohaterskiego Major Grom: Plague Doctor, będącego adaptacją kultowej serii komiksów.

Wracają kina, a wraz nimi filmowe zapowiedzi. Cały świat powoli przygotowuje się na zasyp materiałów promocyjnych z Czarnej Wdowy i Wonder Woman 1984. Nikt jednak nie spodziewał się, że Marvela i DC uprzedzi rosyjskie Bubble Studios, serwując międzynarodowy zwiastun własnego filmu superbohaterskiego. Są wybuchy, efektowne sceny walki i płonący Sankt Petersburg.

Nadciąga rosyjska odpowiedź na Batmana? Poznajcie Majora Groma - ilustracja #1

Major Grom: Plague Doctor opowiada historię rywalizacji Igora Groma, sumiennego policjanta o bezkompromisowych metodach, z Plague Doctorem, czyli samozwańczym mścicielem, chcącym „oczyścić miasto z zarazy bezprawia”. Po raz pierwszy od dawna na ulicach panuje chaos, a budynki są pochłaniane przez płomienie.

Dzieło to jest adaptacją kultowej rosyjskiej serii komiksów pod tytułem Major Grom, traktującej o tytułowym bohaterze. Film ma ukazać się w następnym roku i kto wie, czy w przypadku sukcesu nie zapoczątkuje kolejnej kinowej franczyzy. Na fotelu reżysera zasiadł Oleg Trofim.

Zwiastun został przyjęty bardzo entuzjastycznie nie tylko przez Rosjan. W komentarzach ludzie piszą o wyczuwalnych podobieństwach do Batmana i V jak Vendetta. Wypada również przypomnieć, że to nie pierwsza próba nakręcenia filmu superbohaterskiego przez naszych wschodnich przyjaciół. W 2017 roku spektakularną porażkę poniosło Guardians: Misja superbohaterów, znane również pod uroczą nazwą Zaschitniki. Nieciekawy prognostyk, ale skreślanie Majora Groma na tak wczesnym etapie byłoby niesprawiedliwe.