Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 kwietnia 2020, 14:30

autor: AlexB

Nadchodzi nowy mroczny serial kryminalny od HBO

Perry Mason powraca. Znana z książek i filmów postać prawnika żyjącego w Los Angeles w pierwszej połowie XX wieku będzie głównym bohaterem nowego serialu HBO, którego współproducentem jest Robert Downey Jr. Zadebiutuje on 21 czerwca.

Mało Wam kryminałów, a zwłaszcza tych nawiązujących do klimatów noir? Jeśli tak, to zapewne ucieszy Was fakt, że już 21 czerwca na HBO zadebiutuje nowa produkcja z tego gatunku. Jest ona zatytułowana Perry Mason i przeniesie nas do mrocznego świata Los Angeles z lat 30. ubiegłego wieku. Niedawno w sieci zadebiutował jej zwiastun. Możecie go obejrzeć poniżej.

Miłośnicy klasycznych powieści i filmów kryminalnych mogą kojarzyć postać Perry'ego Masona. Stworzył ją amerykański pisarz Erle Stanley Gardner. Mason to niezwykle skuteczny (i jednocześnie bardzo drogi) adwokat, który dzięki swojej staranności i inteligencji potrafi rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane zagadki. Pojawił się on w przeszło 80 powieściach, wielu filmach oraz serialu telewizyjnym z lat 1957-1966, w którym w głównego bohatera wcielał się Raymond Burr. Produkcja HBO ma stanowić swego rodzaju reboot tych opowieści i skupiać się na początkach kariery Masona. Protagonista będzie musiał zmierzyć się ze sprawą, która okaże się dla niego szansą na odkupienie, lecz jednocześnie odsłoni przed nim całą zgniliznę miasta.

Jednym z producentów Perry'ego Masona od HBO jest znany chociażby z roli Iron Mana w tytułach z filmowego uniwersum Marvela Robert Downey Jr. Miał on również wcielać się w głównego bohatera, lecz ostatecznie został on zastąpiony przez Matthew Rhysa, laureata nagrody Emmy za występ w serialu Zawód: Amerykanin. Prócz niego na ekranie zobaczymy między innymi Johna Lithgowa (The Crown, Interstellar), Tatianę Maslany (Orphan Black, I że cię nie opuszczę), Sheę Whighama (Joker, Zakazane imperium), Stephena Roota (Uciekaj!, To nie jest kraj dla starych ludzi) i Roberta Patricka (Terminator 2: Dzień sądu, Z Archiwum X).

Nadchodzi nowy mroczny serial kryminalny od HBO - ilustracja #1
Postać Perry’ego Masona istnieje w popkulturze już od blisko 90 lat.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że początkowo w prace nad Perrym Masonem od HBO zaangażowany był Nic Pizzolatto, czyli twórca serialu Detektyw (oryg. True Detective). Ostatecznie jednak opuścił on projekt (via Rolling Stone).

  1. HBO GO – oficjalna strona