Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2015, 20:33

autor: Tyon

Nadchodzą Battlegrounds w LoL-u - zapisy trwają do 23 kwietnia

Trwają zapisy do League of Legends Battlegrounds - nowego formatu zawodów organizowanych dla zwykłych graczy niezależnie od ich umiejętności czy pozycji w rankingu. Na Battlegrounds składać się będzie seria trzech turniejów, w których udział wezmą 5 osobowe drużyny, a na nagrody przeznaczone zostanie ponad 100 tysięcy Riot Points - waluty premium w grze. Zapisy będą trwać do czwartku 23 kwietnia.

Zapisy do League of Legends Battlegrounds trwają do 23 kwietnia. - Nadchodzą Battlegrounds w League of Legends - zapisy trwają do 23 kwietnia - wiadomość - 2015-04-20
Zapisy do League of Legends Battlegrounds trwają do 23 kwietnia.

Na oficjalnej stronie gry Leage of Legends trwają właśnie zapisy do Battlegrounds - nowego formatu współzawodnictwa, w których udział może wziąć każdy, bez względu na umiejętności czy pozycję w rankingu. Kapitanowie muszą zgłosić swoje drużyny do czwartku 23 kwietnia. Po upłynięciu tego terminu nie będzie możliwości dołączenia do rozgrywek. Co ciekawe, turnieje organizowane są dla każdego kraju oddzielnie. Do wygrania będzie 34 tysiące sztuk wirtualnej waluty premium - Riot Points (RP). Inicjatywa ta stanowi opozycję dla w pełni profesjonalnych zawodów przygotowywanych dla zawodowych graczy.

W ramach Battlegrounds rozegrane zostaną trzy turnieje, z czego pierwszy rozpocznie się 25 kwietnia o godzinie 18.00. Pojedynki toczone będą na mapie Summoner's Rift w drużynach 5 vs 5 do jednego zwycięstwa, a walka finałowa do dwóch zwycięstw. Wydawca gry, firma Riot Games, aby zachęcić graczy do uczestnictwa w zabawie, przygotowała sporą pulę nagród. Wyglądają one następująco:

  • 1. miejsce – 5000 RP
  • 2. miejsce – 3000 RP
  • 3-4. miejsce – 2000 RP
  • 5-8. miejsce – 1500 RP
  • 9-16. miejsce – 1000 RP
  • 17-32. miejsce – 500 RP
Walki w ramach turniejów toczyć się będą na mapie Summoner's Rift. - Nadchodzą Battlegrounds w League of Legends - zapisy trwają do 23 kwietnia - wiadomość - 2015-04-20
Walki w ramach turniejów toczyć się będą na mapie Summoner's Rift.

Aby przystąpić do zawodów Battlegrounds należy spełnić jednak kilka warunków. Najważniejszym z nich jest posiadanie przynajmniej 30 poziomu w grze. Aby się zarejestrować, w naszym kliencie League of Legends musi znajdować się drużyna rankingowa o takim samym składzie, jaki mamy zamiar zgłosić do turnieju. Zespół, który stworzymy, powinien się składać z pięciu osób plus 4 zmienników. Jedynie kapitan drużyny może zgłosić ją do turnieju. Dodatkowe kryteria, jakie musi spełnić każdy z zawodników to: zamieszkanie na terenie Polski oraz wiek powyżej 16 lat. Dokładne warunki zawodów możecie przeczytać w regulaminie udostępnionym przez organizatorów, a odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziecie się w specjalnie przygotowanym FAQ.

League of Legends to prawdopodobnie najpopularniejsza gra typu MOBA (Massive Online Battle Arena). Za produkcję odpowiedzialne jest studio Riot Games. Podczas rozgrywki na specjalnie przygotowanych arenach stają naprzeciw siebie dwie drużyny złożone z trzech lub pięciu graczy, których zadaniem jest zniszczenie bazy przeciwnika. W grze dostępnych jest obecnie około 100 postaci, posiadających unikalne zdolności i ataki. Aby zwyciężyć kluczowy jest odpowiedni rozwój oraz prowadzenie bohatera podczas bitwy. Pomóc w tym mogą przygotowane przez nas poradniki.