Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2023, 14:21

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Twórcy Microsoft Flight Simulator pamiętają o Polsce, a An-225 Mrija również zawita do gry

Podczas przeprowadzonej ostatnio transmisji twórcy Microsoft Flight Simulator przybliżyli fanom szczegóły zbliżającej się aktualizacji. W kontekście przyszłości gry poruszony został również temat Polski.

Źródło fot. Xbox Game Studios / Microsoft Studios
i

Wczorajszy stream przeprowadzony przez deweloperów odpowiedzialnych za Microsoft Flight Simulator przyniósł fanom – również tym z Polski – sporo istotnych informacji. W trakcie ponad 1,5-godzinnej transmisji Jorg Neumann zapewnił polskich graczy, że Asobo Studio o nich nie zapomniało i planuje wydać aktualizację World Update skupioną właśnie na naszym kraju. Niestety, nie zdradził kiedy to nastąpi.

Padają pytania o Polskę. [...] Nie martwcie się, w pewnym momencie zajmiemy się Polską. Nie wiem tylko jeszcze, kiedy dokładnie się to stanie… – mówi w 28:20 minucie nagrania opublikowanego pod tym linkiem.

W najbliższym czasie do Microsoft Flight Simulator trafi też kilka kultowych samolotów. Pierwszym z nich będzie Havilland Canada DHC-4, który stanie się dostępny wraz z lutową Aktualizacją Świata dla Nowej Zelandii. Nieco później, bo w okolicach połowy marca, do oferty sklepu gry wleci Antonov An-2. Nie to jednak jest najciekawsze.

Otóż na fanów MSFS w kolejnych tygodniach czekać będzie największa – dosłownie – gratka. Asobo Studio zapowiedziało bowiem, że jeszcze w tym miesiącu posiadacze pecetowej wersji gry otrzymają możliwość nabycia największego samolotu w historii – Antonova An-225. Na popularną Mirję posiadacze konsol Xbox będą musieli poczekać do marca. Co warto podkreślić, podniebny gigant wyceniony zostanie na 20 dolarów (przy obecnym kursie to około 85 zł), a zebrane w ten sposób środki zostaną w całości przekazane na odbudowę maszyny. Przypomnijmy, że została ona zniszczona podczas ataku rosyjskich wojsk na Ukrainę w 2022 roku.

W trakcie transmisji deweloperzy opowiedzieli nieco o wspomnianej wyżej, dwunastej Aktualizacji Świata skupiającej się Nowej Zelandii. Poprawka wniesie na to terytorium m.in. 62 punkty szczególne i 7 miast fotogrametrycznych. Wśród nich znajdziemy Auckland, Christchurch, Hamilton, Nelson, Queenstown, Tauranga, Wellington, a nawet wioskę Hobbitów – Hobbiton. Bezpłatny update zostanie wydany 23 lutego (via TechRaptor).

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej