Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 listopada 2017, 11:59

Mother!, Pewnego razu w listopadzie - weekendowe premiery filmowe

Listopad w polskich kinach zaczyna się skromnie - wśród 5 premier są dwa filmy warte zainteresowania. Nowa, niepokojąca produkcja twórcy Czarnego łabędzia (Mother!) i film pana od Zmruż oczy - Pewnego razu w listopadzie.

Mother!

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Darren Aronofsky nigdy nie uprawiał kina popularnego, choć wiele z jego produkcji można uznać za wybitne (Reqiuem dla snu, Źródło). Jako twórca z charakterem zebrał spore grono fanów czekających z wytęsknieniem na kolejne filmy – po średnim Noe przyszedł czas na coś niepokojącego, z pogranicza snu, dramatu i horroru. Film, którego nie powinno się wyjaśniać, bo logika zabija atmosferę – tak twierdzi sam twórca. Mother! przedstawi nam motyw odwiedzin będących początkiem czegoś strasznego. W domu zamieszkałym przez młodą dziewczynę i jej dużo starszego męża pojawiają się nieproszeni goście. Jest to mroczna opowieść w sam raz na jesienne chłody, ale wyniki finansowe mówią jasno – Amerykanie nieszczególnie kochają Aronofsky’ego. A jak czują Polacy?

  1. Reżyseria: Darren Aronofsky
  2. Grają: Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Michelle Pfeiffer

Pewnego razu w listopadzie

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

I znowu polskie kino oferuje widzom podwójne doświadczenie – bardzo brzydki plakat reklamuje dobrze oceniany film. Andrzej Jakimowski od samego początku uprawia autorskie, życiowe kino, w którym dramat miesza się z komedią, a ciężkie strony życia równoważy dobry ludzi duch. Tym razem z rzeczywistością prawdziwego niepodległościowego marszu, który wywołał zamęt w stolicy w 2013 roku, zderzą się bezdomni bohaterowie: młody Marek i jego mama, którzy nie mogą znaleźć miejsca w przytułku, bo opiekują się psem. Ludzkie relacje prowadzone sprawną ręką Jakimowskiego zostaną połączone z prawdziwymi zdjęciami zamieszek sprzed 4 lat – film otwierał tegoroczny Warszawski Festiwal Filmowy.

  1. Reżyseria: Andrzej Jakimowski
  2. Grają: Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski, Krzysztof Kiersznowski

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Złe mamuśki 2 (świąteczna wersja wulgarnej komedii o mamach dla mam i nie tylko),
  2. Kobieta z lodu (czesko-słowacki komediodramat o otwieraniu się na nową miłość i naukę pływania w lodowatej wodzie wraz z nowym ukochanym),
  3. Młynarski. Piosenka finałowa (dokumentalny film o Wojciechu Młynarskim).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.