Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 9 września 2022, 13:22

autor: Adrian Werner

Potężny Morrowind Rebirth otrzymał wiele nowości

Twórcy remasterującego The Elder Scrolls 3 moda Morrowing Rebirth wypuścili wersję 6.0, która tradycyjnie przynosi wiele nowości i zmian.

Ukazała się wyczekiwana wersja 6.0 moda Morrowind Rebirth, czyli jednej z najważniejszych modyfikacji do trzeciej odsłony popularnego cyklu RPG-ów studia Bethesda. Projekt rozwijany jest od 11 lat i stanowi dzisiaj pozycję obowiązkową dla osób chcących powrócić do świata tej klasyki.

 1. Morrowind Rebirth na naszym FTP
 2. Morrowind Rebirth – strona oficjalna moda
 3. Profil PayPal autorów – dla osób, które chcą wesprzeć twórców finansowo

Morrowind Rebirth – co nowego w wersji 6.0

Wydanie 6.0 jak zwykle przynosi masę nowości.

 1. Poprawiono AI wielu NPC-ów, głównie pod kątem ograniczeniach działań, w wyniku których te postacie szkodziły same sobie (np. poprzez kradzieże).
 2. Cześć lokacji miejskich zyskała dodatkową roślinność.
 3. Wiele niedostępnych wcześniej domów zostało otwartych i wyposażonych w szczegółowe wnętrza.
 4. W świecie gry łatwiej znaleźć wiele surowców i przedmiotów. Dotyczy to także zestawów do biwakowania, których teraz nie ma już ograniczonej liczby w całej grze.
 5. Zaimplementowano nowe bronie, oręż i zbroje magiczne, artefakty i stroje.
 6. Dodano także kilka nowych zaklęć.
 7. Wiele tekstur i modeli podmieniono na nowe.
 8. Tradycyjnie nie zabrakło także poprawek błędów, zarówno tych w samym modzie, jak i istniejących w podstawowej wersji Morrowinda, jak np. niedoróbek w dialogach czy błędnym doborze obiektów w niektórych wnętrzach.

Przypomnijmy, że Morrowind Rebirth ma za zadanie ogólne ulepszenie i rozbudowanie gry. Projekt podrasowuje grafikę, wprowadza masę nowych elementów oraz poprawia balans rozgrywki i mechanikę. Ponadto cała mapa świata została przerobiona, zyskując nowe obiekty i postacie, dzięki czemu kraina wydaje się bardziej realistyczna.

Rezultat jest wyśmienity. Morrowind Rebirth to w praktyce nieoficjalny remaster, który podciąga The Elder Scrolls III bliżej do współczesnych standardów bez utraty tego, co czyniło tę grę tak wyjątkową.

Na koniec warto dodać, że do zabawy z modem będziecie potrzebowali gry wraz ze wszystkim dodatkami. Ponadto wymagane jest posiadanie projektu Morrowind Code Patch, chyba że korzystacie z OpenMW.

 1. Kultowy RPG, który przetarł szlaki Skyrimowi (publicystyka)
 2. The Elder Scrolls III: Morrowind – recenzja gry
 3. The Elder Scrolls III: Morrowind – poradnik do gry