Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2019, 13:15

Morrowind Rebirth 5.0 – nowa wersja moda do The Elder Scrolls 3

Morrowind Rebirth doczekało się aktualizacji oznaczonej numerem 5.0. To ogromna fanowska modyfikacja do wydanego w 2002 roku RPG-a The Elder Scrolls III: Morrowind, która oprócz licznych poprawek wprowadza nowe lokacje, ekwipunek i przeciwników.

Morrowind Rebirth otrzymało łatkę oznaczoną numerem 5.0. - Morrowind Rebirth 5.0 – nowa wersja moda do The Elder Scrolls 3 - wiadomość - 2019-05-27
Morrowind Rebirth otrzymało łatkę oznaczoną numerem 5.0.

The Elder Scrolls III: Morrowind ukazał się w 2002 roku. Mimo upływu lat produkcja nadal cieszy się popularnością. Dowodem na to jest Morrowind Rebirth – ambitna fanowska modyfikacja, nad którą zaczęto pracować w 2011 roku. Projekt skupia się na wzbogaceniu gry o nowe elementy z zachowaniem oryginalnej grafiki. Prace nad nim nadal trwają. Zaowocowało to opublikowaniem największej jak do tej pory aktualizacji, oznaczonej numerem 5.0, która oprócz poprawek stabilności dodaje szereg nowych atrakcji.

Do największych zmian zaliczają się cztery nowe lokacje, wśród których znaleźć można kolejną kondygnację ruin Yanith-Duniasha, usunięte z pierwotnej wersji gry Ald'Ruhn Underground oraz jaskinię – Sataran Cave. Dodano także pięć nowych domów, które gracze mogą zakupić. Otrzymaliśmy także możliwość zdobycia nowego ekwipunku i stoczenia walki z kolejnymi przeciwnikami.

Aktualizacja usuwa także szereg błędów oraz usprawnia balans rozgrywki. Zadbano również o poprawki graficzne. Podmieniono między innymi tekstury roślin oraz modele części obiektów. Pełną listę zmian znaleźć można tutaj.

Twórcy zapowiadają, że to jeszcze nie koniec Morrowind Rebirth. W planach jest dalszy rozwój modyfikacji. Obecną wersję można pobrać za darmo.